Reprezentant Polski przypomniał się Paulo Sousie. Ładnie przymierzył [WIDEO]

Rafał Augustyniak popisał się ładnym uderzeniem w sobotnim ligowym meczu ligi rosyjskiej. Jego Urał Jekaterynburg zremisował 1:1 z PFK Soczi. To pierwsze trafienie Polaka w sezonie.

Rafał Augustyniak przypomniał o swoim istnieniu selekcjonerowi reprezentacji Polski Paulo Sousie, który 31 marca 2021 roku dał mu zadebiutować w kadrze biało-czerwonych w meczu eliminacji mistrzostw świata na Wembley z Anglią (1:2). Wówczas pomocnik zagrał 13 minut. Później portugalski szkoleniowiec już nie zapraszał na zgrupowania piłkarza Urału Jekaterynburg.

Alireza Beiranwand z rekordem GuinnessaBramkarz ustanowił rekord Guinnessa. Niebywały wyczyn podczas meczu [WIDEO]

Pierwszy gol Augustyniaka w ligowym sezonie. Trudna sytuacja Urału Jekaterynburg

W sobotę w lidze rosyjskiej klub Polaka zagrał u siebie z PFK Soczi. 28-latek wpisał się na listę strzelców po raz pierwszy w sezonie po dośrodkowaniu Erica Bircfalviego. Jednak gospodarze nie utrzymali prowadzenia. W 68. minucie bramkę na 1:1 zdobył Christian Noboa. W 74. minucie goście grali w osłabieniu, gdy za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę z boiska wyleciał Mateo Barac. Pomimo liczebnej przewagi Urał ostatecznie zremisował z PFK Soczi 1:1.

Urał po 16 kolejkach zajmuje dopiero 14. miejsce - daje grę w barażach o utrzymanie -  z 13 punktami, mając tyle samo punktów co ostatni Arsieniał Tuła i przedostatnie Khimki. Z kolei PFK Soczi jest trzecie i zgromadziło dotychczas aż 28 punktów.

Zobacz bramką Augustyniaka:

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Piękny gol Podolskiego w meczu Górnik Łęczna - Górnik ZabrzeFenomenalny gol Podolskiego. "Nie można było tego zrobić lepiej" [WIDEO]

Augustyniak jest defensywnym pomocnikiem, ale może także występować na pozycji środkowego obrońcy. W przeszłości grał m.in. w Miedzi Legnica i Jagiellonii Białystok. W zespole Urału Jekaterynburg Polak gra od 1 lipca 2019 roku, kiedy trafił tam z Miedzi. Portal transfermarkt.de wycenia go na 1,8 mln euro. Augustyniak ma ważny kontrakt z rosyjską drużyną do końca czerwca 2022 roku. W obecnym sezonie wystąpił w 12 meczach.

"Jedną z pierwszych osób, z którą 27-letni Augustyniak rozmawiał po otrzymaniu powołania, był Dominik Nowak, trener prowadzący go w Wigrach i Miedzi. Na Augustyniaka Nowak zwrócił uwagę, gdy ten występował w Pogoni Siedlce. Piłkarz wpadł mu w oko nie tylko dzięki warunkom fizycznym, ale i umiejętności odbioru piłki. Ówczesny gracz Pogoni umiał szybko doskakiwać do rywala, imponował szybkością, agresywnością, dynamiką. Kogoś takiego Nowak potrzebował w drużynie. Wiedział, że w ofensywnym systemie, na który stawia, Augustyniak będzie odgrywał bardzo ważną rolę" - pisał Bartosz Wiśniewski.