Gol Krychowiaka okazał się zwycięski! Polak nie zawiódł w najważniejszym momencie

Grzegorz Krychowiak strzelił zwycięskiego gola dla FK Krasnodar, który w 15. kolejce ligi rosyjskiej pokonał 2:1 Spartak Moskwa.

"Grzegorz Krychowiak nie myli się z 11. metrów!" - napisał na Twitterze oficjalny profil reprezentacji Polski "Łączy Nas Piłka, który także poinformował o bramce pomocnika FK Krasnodar w meczu ze Spartakiem Moskwa. "Szkoda, że u nas [w reprezentacji] myli się ze wszystkim" - odpisał pod postem szybko jeden z internautów.

Krychowiak strzela kolejnego gola w lidze rosyjskiej

Krychowiak, ale w ogóle - cała reprezentacja Polski, która w poniedziałek przegrała 1:2 z Węgrami i straciła rozstawienie w barażach do mundialu, są ostatni mocno krytykowani. Dostaje się przede wszystkim Paulo Sousie i Robertowi Lewandowskiemu, ale też Krychowiakowi, który nie zagrał w spotkaniu z Węgrami, bo w piątkowym meczu z Andorą zobaczył żółtą kartkę. Drugą w eliminacjach, która wykluczała go z poniedziałkowego meczu. I trudno nie odnieść wrażenia, że wykluczała na własne życzenie, bo Krychowiak w drugiej połowie meczu z Andorą mocno na tę kartkę pracował.

"Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl"

Ale o ile wokół reprezentacji atmosfera jest napięta, o tyle w klubie Krychowiakowi jest łatwiej - tam może odetchnąć. W sobotę to on strzelił zwycięskiego gola w meczu ze Spartakiem - na 2:1. W 60. minucie, kiedy wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za faul na Aleksieju Ionowie. Dla Krychowiaka był to już piąty gol w tym sezonie, ma także trzy asysty.

Yaw YeboahPiłkarz Wisły wściekły po zmianie w 12. minucie! Wyładował swoją frustrację [WIDEO]

Dzięki sobotniemu zwycięstwu Krasnodar awansował na piąte miejsce w tabeli. A Spartak, rywal Legii w fazie grupowej Ligi Europy, nadal zawodzi. Dla ekipy ze stolicy Rosji była to już szósta porażka w tym sezonie. Po 15 rozegranych meczach Spartak jest 10., do prowadzącego Zenita traci już 14 punktów. Krasnodar traci dziewięć.