Polski piłkarz z kolejną świetną asystą! Wchodzi oknem do kadry Paulo Sousy [WIDEO]

Trzy gole i cztery asysty, z czego ta ostatnia w sobotę. W derbowym meczu Dinama ze Spartakiem Moskwa (2:2). To dorobek Sebastiana Szymańskiego w lidze rosyjskiej.

Paulo Sousa notorycznie pomija Sebastiana Szymańskiego przy powołaniach, ale pomocnik Dinama znowu błysnął na rosyjskich boiskach. W sobotnim derbowym meczu ze Spartakiem zaliczył asystę przy golu Ivana Ordetsa. Szymański każdym kolejnym meczem dobija się do kadry Sousy, ale ten zdaje się go nie widzieć. Uważa bowiem, że na środku pomocy ma lepszych piłkarzy do gry, a Szymański nie sprawdził się w grze na wahadle.

Lukas PodolskiGromy na Lukasa Podolskiego. "Zwykły boiskowy bandyta". Gwiazda na specjalnych prawach?

To był gol na 1:0, w 19. minucie. Szymański dośrodkował wtedy piłkę w pole karne z rzutu rożnego. Na bliższy słupek, gdzie najwyżej wyskoczył Ordets, który głową pokonał bramkarza Spartaka.

Gorąco na derbach Moskwy

Na boisku od początku było gorąco. Sędzia tylko w pierwszej połowie pokazał siedem żółtych kartek. Pięć dla Dinama i dwie dla Spartaka, z czego cztery tuż przed przerwą, kiedy piłkarze obu drużyn przy bocznej linii wdali się w ostrą przepychankę.

Długo wydawało się, że Spartak przegra sobotnie derby. Tym bardziej że przegrywał 0:2 od 60. minuty, kiedy gola strzelił Konstantin Tyukavin. Gospodarze walczyli jednak do końca. W 87. minucie kontaktową bramkę zdobył Georgij Dżykija, a w doliczonym czasie wyrównał Samuel Gigot.

AC MilanWielki powrót AC Milanu. Przegrywali 0:2 i wydarzył się cud. Sceny na San Siro [WIDEO]

Trener Spartaka po derbach Moskwy: Zasłużyliśmy na remis

- To był trudny mecz, ale zasłużyliśmy na remis - mówił po spotkaniu trener Spartaka Rui Victoria i chwalił swoich piłkarzy za to, że pokazali charakter. - Pamiętajcie, że wciąż nie ma z nami kontuzjowanych Georgija Melkadze, Ezequiel Ponce i Quincy Promesa. Oczywiście, że wolałbym dzisiaj zdobyć trzy punkty, ale z jednego też się cieszę - dodawał portugalski szkoleniowiec.

Spartak zajmuje obecnie siódme miejsce w lidze, Dinamo - trzecie. W następnej kolejce zespół Szymańskiego podejmie FK Chimki (piątek, godz. 20), a Spartak zagra na wyjeździe z liderem - Zenitem Petersburg (niedziela, godz. 18).