Anglicy ujawnili kwotę transferu Grabary. Duże pieniądze za Polaka

Grabara opuścił Liverpool, ale angielski klub zabezpieczył się po tym, jak Polak podpisał wieloletnią umowę z FC Kopenhaga. Drużyna Premier League nie tylko teraz zarobiła na 22-latku, ale w przyszłości może również dalej czerpać zyski z tego transferu po spełnieniu jednego warunku.

W sobotę wieczorem FC Kopenhaga poinformowała, że nowym zawodnikiem klubu został Kamil Grabara. Polski bramkarz, który był piłkarzem Liverpoolu (nigdy nie zadebiutował w pierwszym zespole) od 2016 roku i był trzykrotnie wypożyczany (dwukrotnie do duńskiego Aarhus GF, raz do angielskiego Huddersfield Town), mimo jeszcze rocznego kontraktu z Liverpoolem zdecydował się na odejście z angielskiego zespołu.

Zobacz wideo "Luis Enrique i jego piłkarze już teraz są traktowani jako zwycięzcy"

Robert Lewandowski zmiażdżył konkurencję. DemolkaRobert Lewandowski zmiażdżył konkurencję. Demolka

Grabara związał się z FC Kopenhaga 5-letnim kontraktem, a jego klubowym kolegą będzie inny Polak, Kamil Wilczek, grający w drużynie ze stolicy Danii od sierpnia 2020 roku. - Kamil to bardzo utalentowany bramkarz z silnym charakterem i dużymi ambicjami. Nigdy nie jest usatysfakcjonowany, zawsze pcha do przodu, zarówno siebie, jak i kolegów z drużyny. Pokazał swoją wartość zarówno w Danii, jak i na wypożyczeniu w Huddersfield Town - powiedział dyrektor sportowy FC Kopenhaga, Peter Christiansen.

- Nie mogę się doczekać gry dla FC Kopenhaga, która jest wielkim klubem nie tylko w skali Danii, ale całej Europy. Znam ten klub i stadion Parken z gry w lidze duńskiej. To świetne miejsce dla piłkarza. Przychodzę tu zdobywać tytuły i rozwijać się jako bramkarz. Wiem, że konkurencja jest bardzo silna, ale jestem gotowy do bardzo ciężkiej pracy - komentował sam Grabara, który w zeszłym sezonie zajął z Aarhus czwarte miejsce w Superlidze. Dla byłego klubu rozegrał 29 meczów ligowych, w których 9 razy zachował czyste konto i był bohaterem wygranych baraży o miejsce w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

Angielskie media ujawniły szczegóły transferu Grabary. Liverpool zarobi od następnej sprzedaży

Angielskie media ujawniły szczegóły przejścia Grabary do ekipy z Kopenhagi. "The Athletic" oraz dwóch dziennikarzy - David Lynch i Neil Jones - poinformowali, że FC Kopenhaga zapłaciła za polskiego bramkarza trzy miliony funtów. Oprócz tego w kontrakcie Polaka znalazła się zapis dotyczący klauzuli odsprzedaży. FC Kopenhaga musi z tego tytułu oddać Liverpoolowi 20 proc. z kolejnego transferu Grabary.

Widzew Łódź - GKS Jastrzębie (2:0)Transferowa ofensywa Widzewa Łódź. Czterech nowych zawodników

Zespół ze stolicy Danii w ostatnim sezonie zajął dopiero trzecie miejsce w duńskiej Superlidze, ze stratą sześciu punktów do swojego największego rywala.

Grabara będzie w Kopenhadze występował z numerem 1. Jego rywalami o miejsce w bramce będą dwaj doświadczeni, 31-letni bramkarze - Norweg Sten Grytebust oraz reprezentant Szwecji Karl-Johan Johnsson.

Więcej o: