Milik dostał olbrzymie wsparcie od rządu. Druga najwyższa kwota w Katowicach

Arkadiusz Milik dostał ponad milion złotych dofinansowania z tarczy antykryzysowej 2.0 na restaurację w Katowicach, której jest współwłaścicielem - donosi "Dziennik Zachodni".

Arkadiusz Milik jest współwłaścicielem restauracji Food & Ball w Galerii Libero w Katowicach. Otworzył ją w 2018 roku. I choć pandemia mocno skomplikowała jej działalność, to Milik właśnie otrzymał wsparcie z tarczy antykryzysowej 2.0, która jest odpowiedzią rządu i Polskiego Funduszu Rozwoju na pandemię koronawirusa. To aż 1 008 000 złotych. "Dziennik Zachodni" informuje, że to druga najwyższa kwota na katowickim rynku gastronomicznym, bo więcej otrzymała tylko spółka Metropol Hotel, która prowadzi hotel Monopol (1 268 116 zł), gdzie w ostatnich latach podczas zgrupowań na Śląsku zatrzymywała się reprezentacja Polski.

Zobacz wideo "Jego notowania u wszystkich kibiców poszły do góry". Wybraliśmy największych wygranych i przegranych zgrupowania kadry

Polska vs LitwaByły reprezentant Polski poszedł do sądu. Walczy o ogromne pieniądze

Arkadiusz Milik włączył się w walkę z koronawirusem

Restauracja Milka już w marcu ubiegłego roku informowała, że włączyła się do walki z koronawirusem. Przygotowywała wtedy posiłki dla zakładu opieki zdrowotnej MSWiA im. sierżanta Grzegorza Załogi, a także do Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach. "Zachęcamy do tego samego. Dobro wraca. Wierzymy, że wróci do każdego z nas! Pomimo zamkniętej restauracji, bardzo cieszymy się, że możemy w jakiś sposób pomóc" - czytaliśmy wtedy na instagramowym profilu Food & Ball.

 

Milik latem opuści Marsylię?

Milik zimą został wypożyczony z Napoli do Marsylii. Jego wypożyczenie trwa do 30 czerwca 2022 roku i po tym okresie francuski zespół ma obowiązek wykupić Polaka za około 8-10 mln euro. Według informacji "L'Equipe" w kontrakcie jest jednak zawarta klauzula natychmiastowego wykupu już w zbliżającym się oknie transferowym, która wynosi zaledwie 12 mln euro. Zaledwie, jeśli spojrzymy na wycenę Milika na portalu transfermarkt.de - 22 mln euro. I tę klauzulę - jak informuje "L'Equipe" - zamierza wykorzystać latem Juventus.

Mecz Tottenhamu z Manchesterem United ocenzurowany w irańskiej telewizji. Powodem sędziująca kobietaCenzura hitu Premier League. Transmisję przerwano ponad 100 razy. "Kpina z meczu"

Milik do tej pory zdobył pięć bramek w 10 meczach dla francuskiego zespołu. Jedną w 1/16 pucharu kraju, gdzie Marsylia na początku marca przegrała 1:2 z czwartoligowym Canet Roussillon. I cztery w lidze, gdzie Marsylia też zawodzi. Na sześć kolejek przed końcem sezonu zajmuje szóste miejsce i do czwartego, które zajmuje Olympique Lyon i które gwarantuje grę w fazie grupowej Ligi Europy, traci 15 punktów.

Więcej o: