Patryk Klimala może bardzo szybko odejść z Celtiku. Niespodziewany transfer?

Patryk Klimala może w letnim oknie transferowym niespodziewanie przejść z Celticu Glasgow do NY Red Bulls, występującego w MLS - przekazały szkockie media. "NY Red Bulls szukają nowego szybkiego napastnika, a Klimala pasowałby do nich" - poinformował ""Herald and Times Sport".

Polski napastnik, który został kupiony przez Celtic w styczniu 2020 roku z Jagiellonii Białystok za 3,5 mln funtów, ma ogromne problemy z wywalczeniem miejsca w podstawowym składzie i nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Zaledwie trzy gole i jedna asysta w 28 występach (tylko 515 minut, co daje zaledwie 25 proc. wszystkich możliwych minut do rozegrania) dla szkockiego zespołu są bardzo słabym wynikiem. Klimala czeka na kolejną bramkę od października 2020 roku. Wszystko wskazuje na to, że Polak wkrótce zmieni klub, o czym donoszą szkockie media

Zobacz wideo Polska nie powinna grać trzema napastnikami? "Bardziej sobie przeszkadzaliśmy niż pomagaliśmy"

Klimala odejdzie z Celticu do ligi MLS? "Pasowałby do nich"

"NY Red Bulls szukają nowego szybkiego napastnika, a Klimala pasowałby do nich" - czytamy w internetowym wydaniu gazety "Herald and Times Sport". Szkoci podają szczegóły całej operacji. Według nich Celtic rozpoczął już rozmowy z zespołem grającym w MLS. Klimala mógłby przenieść się do klubu ze Stanów Zjednoczonych nie na zasadzie wypożyczenia, ale na stałe. "Teraz, gdy pozostały mu jeszcze trzy lata do końca kontraktu, klub rozważa pozwolenie mu na wyjazd, aby nabrał pewności siebie" - dodaje portal "The Scottish Sun", który bierze z kolei opcję wypożyczenia napastnika. Wielkim zwolennikiem sprowadzenia Klimali jest trener NY Red Bulls, Gerhard Struber.

Okno transferowe w MLS jest otwarte do 1 czerwca ze względu na pandemię koronawirusa. Zespoły MLS przygotowują się do nowego sezonu, którego start zaplanowano na 17 kwietnia. W Stanach Zjednoczonych występuje już pięciu Polaków - Adam Buksa, Przemysław Tytoń, Kacper Przybyłko, Jarosław Niezgoda i Przemysław Frankowski.

- W 33. kolejce szkockiej Premiership Celtic Glasgow przegrał z Ross County 0:1 i ze stanowiska trenera "The Bhoys" zrezygnował Neil Lennon. Tymczasowo w jego miejsce zatrudniono dotychczasowego asystenta Lennona, Johna Kennedy’ego. Ma on prowadzić drużynę do końca sezonu 2020/2021. Jak kreuje się przyszłość Patryka Klimali w Glasgow? - Odejście trenera Lennona to dobry sygnał dla Patryka, będzie to nowy początek. W zasadzie każdy piłkarz, który mniej grał u danego trenera, zyskuje dzięki zmianie na tym stanowisku. Problemem Klimali jest fakt, że Kennedy był asystentem Lennona, więc dyskutował z nim na temat Polaka w ostatnich miesiącach. Wydaje mi się, że bardziej na zmianie trenera skorzysta Leigh Griffiths, nie sądzę, że Patryk awansuje z roli czwartego napastnika – powiedział Andrew Smith z gazety "The Scotsman" (w której zajmuje się Celtikiem) w rozmowie z portalem "WP Sportowe Fakty".

Kontrakt Klimali z Celticem jest ważny aż do końca maja 2024 roku. Polak do tej pory był czwartym napastnikiem w hierarchii klubu z Glasgow. Niekwestionowanym numerem jest Francuz Odsonne Edouard, zdobywca 19 goli w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach. Przed Polakiem w hierarchii jest także wspomniany Griffiths oraz Albian Ajeti, były piłkarz West Hamu United. Albańczyk w 27 meczach zdobył sześć goli i zanotował cztery asysty.

Więcej o: