Grzegorz Krychowiak superstar! Lokomotiw czekał na to niemal cztery lata [WIDEO]

Lokomotiw Moskwa wygrał na wyjeździe 3:0 z Arsenałem Tuła w poniedziałkowym spotkaniu ligi rosyjskiej, po raz pierwszy od prawie czterech lat. Do wygranej zespołu Marko Nikolicia przyczynił się Grzegorz Krychowiak, który zanotował asystę przy cudownym golu Fiodora Smołowa.

Lokomotiw wraca do gry. Po dwóch porażkach z rzędu w lidze zespół Grzegorza Krychowiaka odniósł już trzecią wygraną z kolei, licząc ligę i krajowy puchar. W poniedziałek ekipa z Moskwy pokonała, będący w strefie spadkowej (15. miejsce), zespół Arsenału Tuła.

Prezes 'TVPiS' Jacek KurskiByły prezes PZPN wychwala Jacka Kurskiego. Porównał go nawet do piłkarza. "Ma na to wylane"

Asysta Krychowiaka i pierwszy gol Smołowa od września 2020 roku

Na pierwszą bramkę trzeba było czekać aż do 71. minuty, kiedy Grzegorz Krychowiak najpierw popisał się ładnym dograniem piłki do Fiodora Smołowa, a ten z lewego narożnika pola karnego oddał fantastyczny strzał, po którym piłka wpadła w samo okienko bramki rywali. Był to pierwszy gol Smołowa od 27 września 2020 roku, kiedy trafił do siatki Ufy.

Zobacz asystę Krychowiaka i bramkę Smołowa:

Polski pomocnik pozazdrościł Piotrowi Zielińskiemu, który w niedzielę zanotował dwie asysty dla Napoli w meczu z Bologną (wygrana 3:1). Zaledwie cztery minuty później Lokomotiw podwyższył prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Murilo Cerquiera. Wynik na 3:0 dla ekipy Marka Nikolicia ustalił w 85. minucie Rifat Żemaletdinov. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Lokomotiwu na boisku Arsenału Tuła od niemal czterech lat. Poprzedni raz zespół z Moskwy wygrał tam 16 kwietnia 2017 roku.

W zespole Lokomotiwu cały mecz zagrał nie tylko Krychowiak, ale również Maciej Rybus, który w 78. minucie ukarany został żółta kartką. Krychowiak w lidze ma w bieżącym sezonie cztery gole i dwie asysty.

Sensacyjne mistrzostwo po latach upokorzeń! A premier grzmi: HaniebneSensacyjne mistrzostwo po latach upokorzeń! A premier grzmi: Haniebne

Lokomotiw po wygranej zajmuje 6. miejsce w lidze z 34 punktami. Obecnie traci osiem do lidera, Zenita Sankt Petersburg.