Krystian Bielik już po operacji. Wayne Rooney przekazał dobre informacje

Wayne Rooney, trener Derby County potwierdził, że Krystian Bielik przeszedł bez żadnych komplikacji operację więzadeł krzyżowych w kolanie.

Angielski szkoleniowiec przekazał wiadomość na konferencji prasowej przed starciem z Nottingham Forest, które rozpocznie się w piątek o godz. 20:45. Operacja Polaka zakończyła się powodzeniem, ale odbyła się dopiero po 25 dniach od czasu odniesienia przez Bielika kontuzji (30 stycznia w meczu z Bristol City). Lekarze czekali, aż zejdzie opuchlizna z nogi piłkarza.

Zobacz wideo O medalach w mistrzostwach świata mogą decydować nie odległości, ale noty za styl

Kamil Grosicki podjął ostateczną decyzję! Koniec spekulacjiKamil Grosicki podjął ostateczną decyzję! Koniec spekulacji

Mama Bielika o Krystianie: Teraz skupia się na rehabilitacji

- Zabieg został przeprowadzony w środę po południu, a w czwartek Krystian wyszedł już do domu. Czuje się dobrze. Najgorszy czas już za nim. Czekanie na operacje jest najtrudniejsze. Teraz skupia się na rehabilitacji, lekarze kazali nastawić się na taką przerwę jak w zeszłym roku - powiedziała w czwartek Sport.pl Edyta Bielik, mama Krystiana.

-  Rzeczywiście, nie ma jednoznacznych kryteriów oceny, czy kolano nadaje się do operacji, czy należy poczekać. Lekarz ocenia stan kolana, rodzaj urazu, poziom bólu, samopoczucie pacjenta. Jeżeli jest obrzęk, należy poczekać, aż stan zapalny się wyciszy, opuchlizna zejdzie i wtedy operować. Jeśli operuje się w szczycie stanu zapalnego, często dochodzi później do zrostów i ograniczenia ruchomości. Dłużej trwa rehabilitacja - tłumaczył dr Robert Śmigielski, specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii.

Bielik doznał już drugiego podobnego urazu w karierze. Po pierwszym zerwaniu więzadeł na boisku wrócił po 10 miesiącach. Z powodu kolejnej kontuzji 23-latek nie wystąpi m.in. w meczach eliminacyjnych do MŚ 2022 oraz nie pojedzie na tegoroczne mistrzostwa Europy. Szacuje się, że piłkarz może wrócić do gry dopiero na początku 2022 roku.

Bielik to były zawodnik Lecha Poznań, Legii Warszawa i Arsenalu Londyn. Do Derby trafił od sezonu 2019/2020. Dotychczas zagrał w 33 meczach w Championship. W tym sezonie w 13 spotkaniach zdobył dwie bramki.

Kasia Lenhardt, Jérome Boateng, Robert LewandowskiUsunięte zdjęcie dowodem w sprawie śmierci Katarzyny Lenhardt. Boateng przesłuchany

Derby County po 31 kolejkach Championship zajmuje 18. miejsce, mając osiem punktów przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej zespołem Rotherham.

Więcej o: