Najgorszy scenariusz potwierdzony! Krystian Bielik znów zerwał więzadło krzyżowe

Potwierdziły się najgorsze obawy związane z kontuzją Krystiana Bielika. W poniedziałek wieczorem reprezentant Polski otrzymał wyniki szczegółowych badań, które brzmią jak wyrok. Bielik po raz drugi zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i czeka go kilkumiesięczna przerwa w grze - dowiedział się Sport.pl.

"Krystian Bielik leży i trzyma się za kolano. Jego okrzyk z bólu słychać z trybuny prasowej, która jest po drugiej stronie boiska" - napisał podczas meczu Derby z Bristol (1:0) na Twitterze Ryan Conway z "The Athletic". Polak z boiska został zniesiony na noszach. Miał w oczach łzy. W 36. minucie zastąpił go Martyn Waghorn.

Zobacz wideo Krystian Bielik o kulisach odejścia z Arsenalu: Emery nie wiedział, jakiego ma piłkarza

Bielik nie musiał zostawać w szpitalu, ale zarówno on, jak i jego klub przed poniedziałkowymi badaniami obawiali się najgorszej diagnozy, czyli ponownego zerwania więzadła krzyżowego w tym samym kolanie, które było operowane ostatnio. To tamta kontuzja przerwała nabierającą tempa reprezentacyjną karierę Bielika. Pomocnik Derby zagrał na razie tylko trzy mecze w dorosłej kadrze, ale był w nich znakomity. 

- Po dzisiejszych badaniach będziemy wiedzieć, jak poważna jest jego kontuzja. Ale to nie wygląda dobrze. Wszyscy boimy się najgorszego. Wszystko inne niż najgorsze byłoby bonusem. Krystian grał najlepszą piłkę nożną w swojej karierze - mówił w poniedziałek trener Derby, Wayne Rooney.

Paulo Sousa na konferencji reprezentacji PolskiPaulo Sousa wie, czego brakuje naszej reprezentacji. "Grała jak Estonia"

Potwierdziło się najgorsze

Gdy Krystian Bielik wrócił do gry po długiej przerwie, szybko wrócił do formy, był wybierany najlepszym piłkarzem meczów Derby. Przesunięcie Euro z powodu pandemii dało mu szansę zagrania w turnieju, który miał mu uciec przez kontuzję. Ale teraz jasne stało się to, że z przesuniętego Euro wykluczy go kolejny uraz.

Jak dowiedział się Sport.pl, Polak w poniedziałek wieczorem otrzymał wyniki badań kontuzjowanego kolana i te nie pozostawiły złudzeń. Po ledwie dwóch miesiącach od powrotu do gry brzmią one jak wyrok - ponowne zerwanie operowanego rok temu więzadła krzyżowego przedniego. To wiąże się z kolejną wielomiesięczną przerwą (od 6 do 10 miesięcy) i żmudną rehabilitacją. 

Jan Bednarek w SouthamptonJan Bednarek rozgrywa sezon życia. Mocno poprawił jeden element. "Coś, co naprawdę się zmieniło"

Powtórzył się koszmar sprzed roku

Bielik po raz pierwszy zerwał więzadło krzyżowe niemal rok temu i pauzował przez 10 miesięcy. Do gry wrócił w listopadzie, po 284 dniach. I od razu był bardzo chwalony. - Jego rola rośnie z każdym meczem. Zdecydowanie był kluczem do poprawy wyników Derby w lidze - mówił w grudniu Steve Nicholson z "Derby Telegraph" w rozmowie ze Sport.pl.

Były gracz Lecha Poznań, Legii Warszawa i Arsenalu, jest zawodnikiem Derby County od początku sezonu 2019/2020. Przez półtora roku rozegrał w barwach tego klubu 33 mecze w Championship. Jego bilans w bieżących rozgrywkach to 13 spotkań i 2 gole. Jego drużyna, w której występuje także Kamil Jóźwiak, zajmuje 18. miejsce w tabeli.

Więcej o: