Bielik przejdzie szczegółowe badania. Klub obawia się najgorszej diagnozy

Czy reprezentacja znów na długo straci Krystiana Bielika? Sobotni mecz z Bristol City pomocnik Derby skończył na noszach, ze łzami w oczach. Znów nie wytrzymało kolano, to samo które było operowane ostatnim razem. Bielik dopiero w poniedziałek przejdzie szczegółowe badania. Ale pierwsze przeczucia są złe.

"Krystian Bielik leży i trzyma się za kolano. Jego okrzyk z bólu słychać z trybuny prasowej, która jest po drugiej stronie boiska" - napisał podczas meczu Derby z Bristol (1:0) na Twitterze Ryan Conway z "The Athletic". Polak z boiska został zniesiony na noszach. Miał w oczach łzy. W 36. minucie zastąpił go Martyn Waghorn.

Zobacz wideo Krystian Bielik o kulisach odejścia z Arsenalu: Emery nie wiedział, jakiego ma piłkarza

Bielik jest pod opieką lekarza, ale szczegółowe badania ma przejść dopiero w poniedziałek. Ale zawodnik i jego klub obawiają się najgorszej diagnozy, czyli ponownego zerwania więzadeł krzyżowych w tym samym kolanie, które było operowane ostatnio. To tamta kontuzja przerwała nabierającą tempa reprezentacyjną karierę Bielika. Pomocnik Derby zagrał na razie tylko trzy mecze w dorosłej kadrze, ale był w nich znakomity. Gdy wrócił do gry po długiej przerwie, szybko wrócił do formy, był wybierany najlepszym piłkarzem meczów Derby. Przesunięcie Euro z powodu pandemii dało mu szansę zagrania w turnieju, który miał mu uciec przez kontuzję. Ale teraz zanosi się na to, że z przesuniętego Euro wykluczy go kolejny uraz.

Krystian Bielik (Derby County) po meczu z Bournemouth (1:0) i strzelonym golu. Źródło: dcfc.co.uk (oficjalny portal Derby)Bielik skomentował swój występ, w którym zalał się krwią i strzelił zwycięskiego gola

- Mamy nadzieję, że kontuzja Krystiana nie będzie poważna, ale nie wyglądało to dobrze - przyznawał po spotkaniu trener Derby, Wayne Rooney.

Powtórzył się koszmar sprzed roku?

Bielik po raz pierwszy zerwał więzadła krzyżowe niemal rok temu i pauzował przez 10 miesięcy. Do gry wrócił w listopadzie, po 284 dniach. I od razu był bardzo chwalony. - Jego rola rośnie z każdym meczem. Zdecydowanie był kluczem do poprawy wyników Derby w lidze - mówił w grudniu Steve Nicholson z "Derby Telegraph" w rozmowie ze Sport.pl.

Były gracz Lecha Poznań, Legii Warszawa i Arsenalu, jest zawodnikiem Derby County od początku sezonu 2019/2020. Przez półtora roku rozegrał w barwach tego klubu 33 mecze w Championship. Jego bilans w bieżących rozgrywkach to 13 spotkań i 2 gole. Jego drużyna, w której występuje także Kamil Jóźwiak, zajmuje 18. miejsce w tabeli. 

Kamil Jóźwiak i Krystian Bielik po wygranym meczu Derby County ze Swansea (2:0). Źródło: Instagram (Krystian Bielik)Krystian Bielik najlepszy w swojej lidze! Wielkie wyróżnienie po powrocie do gry

Więcej o: