Ani Serie A, ani Bundesliga. Świderski zostaje i chce pokazać się nowemu selekcjonerowi

Karol Świderski zostaje w PAOK Saloniki. Jeśli w ostatnim dniu okna transferowego nic niespodziewanego się nie wydarzy, polski napastnik spędzi piłkarską wiosnę w lidze greckiej i dobrymi występami w Salonikach chcę zwrócić na siebie uwagę selekcjonera Paulo Sousy.

24-letnim Świderskim zimą interesowały się włoska Bologna oraz niemiecki Union Berlin. Włosi mieli nawet zaoferować za "Świdra" około 6 milionów euro, ale jak się później okazało, chodziło jedynie o wypożyczenie z opcją wykupu. Z kolei berliński Union liczył na pozyskanie Polaka za dwa razy mniej.

Zobacz wideo Paulo Sousa cytuje Jana Pawła II na pierwszej konferencji

Chce pokazać się Paulo Sousie

Jak dowiedział się Sport.pl, obecnie Świderski jest zdecydowanie najbliżej pozostania w PAOK-u. Jak potwierdził nam sam zawodnik, jeśli nic niespodziewanego się nie wydarzy w niedzielę i poniedziałek, czyli ostatnich dniach zimowego okna transferowego, to będzie on grał w Salonikach co najmniej do końca bieżących rozgrywek.

Karol Świderski zdobył gola z PanathinaikosemŚwiderski bohaterem meczu z Panathinaikosem. Odblokował się po niemal miesiącu [WIDEO]

Były zawodnik Jagiellonii Białystok w obecnym sezonie strzelił w lidze greckiej 7 goli, do których dołożył 5 asyst. Świderski na miejsce w ataku PAOK musi solidnie zapracować, jako że jego rywalami do gry w podstawowej jedenastce byli królowie strzelców ligi czeskiej i chorwackiej - reprezentant Czech Michael Krmencik (wypożyczony z Club Brugge) oraz znany z gry w Lechii Gdańsk Antonio Colak.

Jak sam Polak przyznaje, "do dużej rywalizacji o miejsce w składzie zdążył się już przyzwyczaić", jako że zarówno w PAOK-u, jak i wcześniej w Jagiellonii zawsze miał kilku godnych konkurentów do gry.  Świderski jest skoncentrowany na tym, aby dać z siebie jak najwięcej dla PAOK-u i w ten sposób pokazać się z jak najlepszej strony nowemu selekcjonerowi Paulo Sousie. Gra w reprezentacji Polski jest bowiem jego wielkim marzeniem, a zmiana selekcjonera jest dla niego szansą pod tym względem, gdyż poprzednik Sousy, Jerzy Brzęczek, nie interesował się zbytnio występami Świderskiego w Grecji.

PAOK Saloniki zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli ligi greckiej z dorobkiem 36 punktów w 19 spotkaniach. Do prowadzącego Olympiakosu Pireus zespół Świderskiego traci 15 "oczek". W niedzielę PAOK zmierzy się u siebie z Panetolikosem i jest bardzo prawdopodobne, że polski napastnik wystąpi w tym spotkaniu od pierwszej minuty.

Karol Świderski, gol w meczu PAOK Salioniki - OFI Kreta (4.10.20). Źródło: YouTubeDwa gole Świderskiego w trzy minuty! "Może być jednym z najlepszych w Europie" [WIDEO]

Więcej o: