Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Koszmar. To nie pierwsza taka sytuacja". Rosjanie krytykują Grzegorza Krychowiaka

"Koszmar Lokomotiwu zaczął się od jego błędu. To nie pierwsza taka sytuacja w tym sezonie" - o Grzegorzu Krychowiaku napisały rosyjskie media. Polski pomocnik popełnił koszmarny błąd w niedzielnym meczu Lokomotiwu Moskwa z Krasnodarem (0:5), za co jest mocno krytykowany.

Mecz FK Krasnodar z Lokomotiwem Moskwa rozpoczął się katastrofalnie dla piłkarzy gości. Już w piątej minucie gola strzelił Viktor Claesson, który trafił do siatki po fatalnym błędzie Grzegorza Krychowiaka. Polak dostał piłkę po wrzucie z autu od Macieja Rybusa i, będąc pod naciskiem rywala, zaczął cofać się w kierunku własnej bramki, by ostatecznie podać piłkę do jednego z kolegów. Problem w tym, że wyłożył futbolówkę wspomnianemu Claessonowi, który z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Lokomotiwu. - Boże mój, Krychowiak - można usłyszeć słowa rosyjskiego komentatora, zaskoczonego zagraniem Polaka, który za swoją grę jest coraz mocniej krytykowany.

Mamma Mia! Włosi zachwyceni. Powtórzył wyczyn Roberta LewandowskiegoMamma Mia! Włosi zachwyceni. Powtórzył wyczyn Roberta Lewandowskiego

Koszmarny błąd Krychowiaka. Polak krytykowany przez rosyjskie media

"Regres Krychowiaka w ostatnim czasie zaskakuje. Jeszcze niedawno był jednym z najlepszych zawodników całej ligi, a w tym sezonie nie przypomina siebie samego" - napisał portal sport24.ru. "Koszmar Lokomotiwu w meczu z Krasnodarem zaczął się od jego błędu. To nie pierwsza taka sytuacja w tym sezonie" - dodali dziennikarze wspomnianego serwisu.

Rosyjskie media zauważyły także, że cała drużyna Lokomotiwu nie prezentuje się najlepiej. "Wygląda na zmęczoną grupę ludzi, którzy nie wiedzą co mają robić. Nawet tacy piłkarze jak Krychowiak, grają źle" - czytamy na łamach sport-express.ru.

Zniżka formy Krychowiaka pojawiła się wraz z przyjściem do zespołu nowego trenera Marko Nikolicia. Na początku sezonu rosyjskie media informowały, że polski pomocnik nie może dogadać się z nowym szkoleniowcem i chce przez to odejść do innej drużyny.

Krychowiak źle w ostatnim meczu wypadł nie tylko w opinii dziennikarzy. Jego statystyki także nie pozostawiły złudzeń, co pokazuje ocena portalu whoscored.com, wykorzystującego specjalny algorytm do wystawiania not piłkarzom. Zgodnie z nim Krychowiak zasłużył na ocenę 5,1, najgorszą spośród wszystkich piłkarzy, którzy pojawili się na boisku w trakcie meczu Lokomotiwu z Krasnodarem. Maciej Rybus, który także grał w tym spotkaniu, otrzymał ocenę 5,8. Na najlepszą notę po stronie Lokomotiwu zapracował Eder, który otrzymał 6,8.

Koeman oskarżył piłkarza Barcelony. Koeman oskarżył piłkarza Barcelony. "To ty wypuszczasz informacje"

Lokomotiw mecz wyjazdowy z Krasnodarem przegrał aż 0:5. Po tej porażce piłkarze z Moskwy zajmują 7. miejsce w tabeli. Krasnodar jest ósmy.