Krystian Bielik powraca! Wayne Rooney pod wrażeniem gry Polaka. "Jest za dobry"

- Myślę, że poradził sobie naprawdę dobrze. Im dłużej trwał mecz, nabierał coraz więcej pewności. Jestem z niego zadowolony - po meczu Derby County z Coventry City powiedział Wayne Rooney. Grający trener Derby ocenił w ten sposób Krystiana Bielika.

Mecz z Coventry City był drugim występem Krystiana Bielika po powrocie po kontuzji zerwania więzadła krzyżowego w kolanie. O ile w pierwszym, zaliczonym na początku listopada 22-latek nie zachwycił, o tyle teraz zagrał bardzo dobrze. Bielik był pewny, notował udane interwencje i nie popełniał błędów. - Poradził sobie naprawdę dobrze - ocenił po meczu Wayne Rooney. Nie tylko grający trener Derby był jednak z Bielika zadowolony.

Zobacz wideo "Jak zobaczyłem twarz Kloppa, zrobiło mi się smutno" [SEKCJA PIŁKARSKA #74]

Nie tylko Robert Lewandowski! Dwie Polki z szansami na wielkie wyróżnienieNie tylko Robert Lewandowski! Dwie Polki z szansami na wielkie wyróżnienie

Bielik zachwycił po kontuzji. Kibica są wniebowzięci. "Jest dla nas za dobry"

Zadowoleni, a wręcz zachwyceni grą Bielika we wtorek byli także kibice Derby. - Bielik wyglądał klasowo. Jest spokojny przy piłce, zawsze podaje do przodu - napisał na Twitterze Ryan Sheehan, jeden z fanów Derby.

- Bielik był absolutnie doskonały. Jasne, miał kilka gorszych chwil. Ale był wspaniały - przyznał Ryan Conway. - Dokonywał dobrych wyborów i interwencji - dodał dziennikarz The Athletic. - Jest dla nas za dobry - odpowiadali kibice.

W spotkaniu z Coventry grał też Kamil Jóźwiak. On w przeciwieństwie do Bielika pojawił się jednak na boisku dopiero w końcówce. Tuż po jego wejściu Derby strzeliło gola po akcji, w której Jóźwiak brał udział. W 90. minucie "Barany" utraciły jednak prowadzenie.

Kapitalne wiadomości ws. Sebastiana Walukiewicza. Najlepszy w lidze!Kapitalne wiadomości ws. Sebastiana Walukiewicza. Najlepszy w lidze!

Po 15 kolejkach Derby zajmuje 24., ostatnie miejsce w tabeli Championship. Zespół Bielika i Jóźwiaka na 15 meczów wygrał zaledwie jeden. Ostatnio poprawia jednak formę, bo remis z Coventry był drugim spotkaniem bez porażki z rzędu.

Więcej o: