Mamy Polaka w finale konferencji wschodniej MLS! Mocno przyczynił się do awansu [WIDEO]

Zespół New England Revolution w półfinale play-offów Konferencji Wschodniej MLS pokonał na swoim boisku Orlando City 3:1. Udział przy jednej z bramek dla NER miał Adam Buksa. Drużyna Polaka awansowała do finału.

Była 25. minuta spotkania. Goście prowadzili już 1:0 i właśnie przejęli piłkę po ataku gospodarzy. Zespół New England Revolution wyprowadził błyskawiczną kontrę za sprawą rajdu Tajona Buchanana. 21-letni obrońca popędził prawą stroną boiska po tym, jak zaliczył udany przechwyt przed własnym polem karnym.

Kamil GrabaraOn znowu to zrobił! Kolejny kuriozalny błąd Grabary [WIDEO]

Adam Buksa z udziałem przy bramce. New England Revolution w finale play-offów Konferencji Wschodniej MLS

Buchanan po swoim rajdzie dograł mocno w pole karne rywali, a tam świetnie zachował się Adam Buksa. Polak wyprzedził obrońców rywali i oddał strzał... wślizgiem. Piłka po jego uderzeniu odbiła się jednak od słupka i wpadła pod nogi Gustavo Bou. Argentyńczyk z łatwością skierował ją do pustej bramki.

Bou strzelił też jeszcze jednego gola. Na listę strzelców wpisał się na cztery minuty przed końcem meczu, pieczętując tym samym zwycięstwo New England. Orlando City odpowiedziało jedynie trafieniem Urso Juniora. Gospodarze mieli co prawda dużą szansę na wyrównanie, ale jeszcze przy stanie 1:2 rzut karny zmarnował Nani.

Bartłomiej Drągowski obronił rzut karnyDrągowski obronił rzut karny w meczu z Milanem! Kapitalna interwencja bramkarza Fiorentiny [WIDEO]

Zwycięstwo dało drużynie Bruce'a Areny awans do finału play-offów Konferencji Wschodniej MLS. W nim zagrają z Columbus Crew.