Bardzo ważny gol reprezentanta Polski! Co za spryt! Klub awansował do ćwierćfinału [WIDEO]

Wpis z polską flagą pojawił się w nocy na Twitterze New England Revolution. Nieprzypadkowo, bo kolejnego gola w barwach amerykańskiego klubu strzelił Adam Buksa. Tym razem były gracz Wisły Kraków wpisał się na listę strzelców w wyjazdowym spotkaniu z Philadelphią Union (2:0), w której występuje Kacper Przybyłko.

Była 26. minuta spotkania. Carles Gil dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a w polu karnym gospodarzy najlepiej odnalazł się Adam Buksa. Polski napastnik dynamicznie wyszedł w powietrze, wygrał pojedynek główkowy z obrońcami przeciwników i precyzyjnym strzałem głową pokonał Andre Blake'a.

Niemożliwy wyczyn Haalanda! On się nie zatrzymuje. Już przebił legendy futboluNiemożliwy wyczyn Haalanda! On się nie zatrzymuje. Już przebił legendy futbolu

Adam Buksa z kolejnym golem. Polska flaga na Twitterze New England Revolution

Cztery minuty po Buksie gol na 2:0 strzelił Tajon Buchanan, który na bramkę także zamienił podanie Gila. New England Revolution wygrało 2:0, dzięki czemu awansowało do ćwierćfinału play-offów MLS. Klub po zakończeniu spotkania dodał na Twitterze polską flagę. - Kocham Polskę - komentowali amerykańscy kibice, zadowoleni z bramki Buksy.

Dla Buksy mecz z Philadelphią był 22. występem w tym sezonie Major League Soccer. Polak we wszystkich ligowych występach zdobył do tej pory pięć bramek.

Koncert Barcelony w 2. połowie! Kolejne drużyny z awansem do 1/8 finału LM!Koncert Barcelony w 2. połowie! Kolejne drużyny z awansem do 1/8 finału LM!

Przeciwko Buksie w nocy z wtorku na środę czasu polskiego grał inny polski napastnik, Kacper Przybyłko. Tym razem gola nie udało mu się strzelić, ale w tym sezonie, w 21 występach, ma ich już 7.