Spektakularny występ Adriana Mierzejewskiego! Hat-trick w lidze chińskiej [WIDEO]

Raz, dwa, trzy! Adrian Mierzejewski się nie zatrzymuje. Polski pomocnik strzelił hat-tricka dla Chongqing Dangdai Lifan w wygranym 4:1 meczu z Shijiazhuang Ever Bright FC.

Adrian Mierzejewski to piłkarski obieżyświat. Od lutego 33-latek jest zawodnikiem chińskiego Chongqing Dangdai Lifan. W piątek polski pomocnik był bohaterem meczu z Shijiazhuang Ever Bright FC. Strzelanie zaczął już w 7. minucie, kiedy po asyście Zhe Jiang zdobył pierwszą bramkę dla swojej drużyny.

Zobacz pierwszego gola Adriana Mierzejewskiego

A potem dołożył kolejne trafienia. Już po przerwie, kiedy jego zespół (od 47. minuty) grał w dziesiątkę (drugą żółtą kartkę zobaczył bramkarz Xiaofei Deng). Polak trafił w 72. minucie na 3:1, a hat-tricka skompletował w doliczonym czasie meczu, kiedy wykorzystał rzut karny.

Mierzejewski tym sezonie Chinese Super League ma już strzelonych sześć goli. Do tego dołożył też pięć asyst. Jego Chongqing Lifan po 13 kolejkach zajmuje trzecie miejsce w grupie B i jest coraz bliżej awansu do play-offów - zagrają tam cztery najlepsze zespoły z grupy A i B.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl