Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tomasz Kędziora może zmienić klub. Chce go potęga włoskiej Serie A!

Tomasz Kędziora w letnim oknie transferowym może zmienić klub. Zdaniem włoskiego dziennikarza, Alfredo Pedulli, sprowadzeniem reprezentanta Polski interesuje sę AS Roma.

39 meczów i 5 asyst we wszystkich rozgrywkach - to dorobek Tomasza Kędziory w minionym sezonie. Polak zaliczył udany rok w barwach Dynama Kijów, którego jest jednym z najważniejszych zawodników. Nie wiadomo jednak, jak długo jeszcze nim będzie. Sprowadzeniem 26-latka interesuje się bowiem jeden z najlepszych klubów Serie A.

Zobacz wideo Lewandowski zaczyna turniej finałowy Ligi Mistrzów [SEKCJA PIŁKARSKA #58]

Tomasz Kędziora może zmienić klub. Chce go potęga ligi włoskiej

Jak napisał Alfredo Pedulla, jeden z najlepiej poinformowanych włoskich dziennikarzy, sprowadzeniem Kędziory interesuje się AS Roma. Przedstawiciele rzymskiego klubu mieli się już nawet kontaktować z Dynamem w sprawie transferu Polaka.

W Romie Kędziora miałby zając miejsce Alessandro Florenziego. 29-latek ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Valencii, ale teraz wrócił do Rzymu. Długo w nim jednak miejsca nie zagrzeje, bo jego pozyskaniem mocno interesują się m.in. Atalanta i Burnley. Większe szanse na pozyskanie obrońcy ma klub z Bergamo.

Po ewentualnym transferze do zespołu Paulo Fonseki, Kędziora o miejsce w składzie walczyłby z Davide Santonem i Bruno Peresem. W pojedynku z każdym z nich nie stałby z pewnością na straconej pozycji.

Kędziora jest piłkarzem Dynama Kijów od lipca 2017 roku. Właśnie wtedy ukraiński klub zapłacił za niego 1,5 mln euro Lechowi Poznań. Przez trzy lata reprezentant Polski zdobył z kijowskim klubem trzy trofea - jeden puchar Ukrainy, a także dwa krajowe Superpuchary.

Przeczytaj także: