"Nie możemy sobie pozwolić na transfery takich piłkarzy jak Krychowiak". Ośmiu zawodników może odejść z Lokomotiwu

Prezes Lokomotiwu Moskwa Anatolij Mieszczeriakow zapowiedział, że po zakończeniu sezonu z zespołu odejdzie ośmiu piłkarzy. Nie wskazał nazwisk, ale można się domyślić, że wśród nich będzie Maciej Rybus, bo to jeden z ośmiu piłkarzy, któremu latem wygasa kontrakt z klubem. Prezes dodał, że klub nie może sobie pozwolić na sprowadzanie takich piłkarzy jak Grzegorz Krychowiak.

- Wkrótce nadejdą bardzo trudne czasy, będziemy musieli zacisnąć pasa. Nie będziemy już mogli sobie pozwolić na pozyskiwanie takich piłkarzy, jak Grzegorz Krychowiak i Joao Mario - powiedział Anatolij Mieszczeriakow w rozmowie z sportbox.ru. - Konieczne będzie zbudowanie nowej drużyny i tu skorzystamy z naszych rezerw - dodał prezes Lokomotiwu.

Zobacz wideo "Zawodnicy zarabiający w rublach już stracili pieniądze"

Co dalej z Maciejem Rybusem?

Mieszczeriakow zdradził też, że po sezonie ośmiu piłkarzy opuści zespół. Nazwisk nie wskazał, ale można się domyślić, że chodzi m.in. o Macieja Rybusa, bo to jeden z ośmiu zawodników, któremu latem wygasa kontrakt z Lokomitiwem (pozostali to: Jefferson Farfan, Władisław Ignatjew, Boris Rotenberg, Aleksandr Kołomiejcew, Anton Koczenkow, Eder i Joao Mario, któremu wygasa wypożyczenie z Interu).

Lokomotiw zmienia trenera. Odchodzi legenda

Krychowiak, którego Lokomotiw wykupił z Paris Saint-Germain za 11 mln euro, ma ważny kontrakt jeszcze przez dwa lata. Od kilku dni wiadomo też, że z klubem 31 maja - po wygaśnięciu umowy - pożegna się legendarny trener Jurij Siomin, którego zastąpi Serb Marko Nikolić. W tej chwili Lokomotiw jest wiceliderem. Do prowadzącego Zenitu traci dziewięć punktów. Sezon w lidze rosyjskiej ma zostać wznowiony 21 czerwca.

Mieszczeriakow dodał, że kontrakty piłkarzy, które wygasają 31 czerwca, mają obowiązywać do zakończenia rozgrywek.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: