Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Grzegorz Krychowiak pożegnał trenera. To on odbudował karierę Polaka

- Przyjemnie było z tobą pracować. Dziękuję za te dwa lata. Powodzenia w przyszłości - napisał na Facebooku Grzegorz Krychowiak. Polski pomocnik pożegnał w ten sposób Jurija Siomina, którego od 1 czerwa na stanowisku trenera Lokomotiwu Moskwa zastąpi Marko Nikolić.

O zmianie na stanowisku trenera Lokomotiw Moskwa poinformował w czwartek. - Dziś odbyło się spotkanie zarządu, na którym wszyscy zaakceptowali zatrudnienie Marko Nikolicia na stanowisko trenera pierwszego zespołu. Obejmie on obowiązki 1 czerwca 2020 roku - czytamy w oświadczeniu klubu w mediach społecznościowych.

Lokomotiw Moskwa zmienia trenera. Zła informacja dla Grzegorza Krychowiaka?

Zmiana trenera może być złą informacją dla Grzegorza Krychowiaka. Siomin był bowiem architektem sukcesu Polaka w Rosji. To on chciał go w swoim zespole, on na niego stawiał i on sprawił, że były zawodnik PSG wrócił do formy sprzed kilku lat. Jego odejście może więc 30-latka nie ucieszyć.

- Przyjemnie było z tobą pracować. Dziękuję za te dwa lata. Powodzenia w przyszłości - takimi słowami Krychowiak pożegnał Siomina, publikując z nim zdjęcie na Facebooku.

Lokomotiw Moskwa zmienia trenera. Grzegorz Krychowiak pożegnał Jurija SiominaLokomotiw Moskwa zmienia trenera. Grzegorz Krychowiak pożegnał Jurija Siomina Facebook / GrzegorzKrychowiakOfficial

Kim jest nowy trener Krychowiaka?

Marko Nikolić, który od 1 czerwca poprowadzi Lokomotiw, w przeszłości pracował w pięciu klubach. Ostatnio był trenerem węgierskiego Videotonu, który prowadził od czerwca 2017 do listopada 2019 roku. Wcześniej był trenerem m.in. Partizana Belgrad czy słoweńskiej Olimpiji Ljubljana.

Po 22 kolejkach ligowych Lokomotiw Moskwa, w barwach którego występuje także Maciej Rybus, zajmuje 2. miejsce w lidze. Strata do pierwszego w tabeli Zenita wynosi obecnie 9 pkt. To jednak nie względy sportowe zadecydowały o zastąpieniu obecnego trenera. Zadecydowały o tym stosunki Siomina z zarządem, które od dłuższego czasu pogarszały się coraz mocniej.

Przeczytaj także: