Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Grzegorz Krychowiak pożegnał trenera. To on odbudował karierę Polaka

- Przyjemnie było z tobą pracować. Dziękuję za te dwa lata. Powodzenia w przyszłości - napisał na Facebooku Grzegorz Krychowiak. Polski pomocnik pożegnał w ten sposób Jurija Siomina, którego od 1 czerwa na stanowisku trenera Lokomotiwu Moskwa zastąpi Marko Nikolić.

O zmianie na stanowisku trenera Lokomotiw Moskwa poinformował w czwartek. - Dziś odbyło się spotkanie zarządu, na którym wszyscy zaakceptowali zatrudnienie Marko Nikolicia na stanowisko trenera pierwszego zespołu. Obejmie on obowiązki 1 czerwca 2020 roku - czytamy w oświadczeniu klubu w mediach społecznościowych.

Lokomotiw Moskwa zmienia trenera. Zła informacja dla Grzegorza Krychowiaka?

Zmiana trenera może być złą informacją dla Grzegorza Krychowiaka. Siomin był bowiem architektem sukcesu Polaka w Rosji. To on chciał go w swoim zespole, on na niego stawiał i on sprawił, że były zawodnik PSG wrócił do formy sprzed kilku lat. Jego odejście może więc 30-latka nie ucieszyć.

- Przyjemnie było z tobą pracować. Dziękuję za te dwa lata. Powodzenia w przyszłości - takimi słowami Krychowiak pożegnał Siomina, publikując z nim zdjęcie na Facebooku.

Lokomotiw Moskwa zmienia trenera. Grzegorz Krychowiak pożegnał Jurija SiominaLokomotiw Moskwa zmienia trenera. Grzegorz Krychowiak pożegnał Jurija Siomina Facebook / GrzegorzKrychowiakOfficial

Kim jest nowy trener Krychowiaka?

Marko Nikolić, który od 1 czerwca poprowadzi Lokomotiw, w przeszłości pracował w pięciu klubach. Ostatnio był trenerem węgierskiego Videotonu, który prowadził od czerwca 2017 do listopada 2019 roku. Wcześniej był trenerem m.in. Partizana Belgrad czy słoweńskiej Olimpiji Ljubljana.

Po 22 kolejkach ligowych Lokomotiw Moskwa, w barwach którego występuje także Maciej Rybus, zajmuje 2. miejsce w lidze. Strata do pierwszego w tabeli Zenita wynosi obecnie 9 pkt. To jednak nie względy sportowe zadecydowały o zastąpieniu obecnego trenera. Zadecydowały o tym stosunki Siomina z zarządem, które od dłuższego czasu pogarszały się coraz mocniej.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (7)
Grzegorz Krychowiak pożegnał trenera. To on odbudował karierę Polaka
Zaloguj się
 • aa1000

  Oceniono 3 razy 3

  1. Drużyna na przedostaniom miejscu - trener do kitu [mimo głębokich ukłonów wobec zarządu].
  2. Drużyna na drugim miejscu - trener do kitu [nie kłania się zarządowi].

 • wiecej.niz.jedno.zwierze

  Oceniono 1 raz 1

  Czyli chcecie powiedzieć, że Krychowiak, który kilkukrotnie był wybierany na gracza miesiąca całej ligi, a także (również według tego portalu) jest kluczowym, o ile nie najlepszym graczem Lokomotiwu, powinien się martwić zmianą trenera? Aha.

 • tgaw

  Oceniono 2 razy 0

  W dzisiejszych czasach o klasie trenera/menedżera decyduje głównie umiejętność doboru chemii dla kopaczy :) żadne tam treningi taktyczne/fizyczne/mentale, im lepszy coach tym strzykawa większa i nowocześniejsza (pozwalająca uniknąć wykrcia) :)

 • wudeer

  0

  Gość ze średniaka zrobił klub w czubie i go zwalniają? Głupiej nie mogli wymyślić. Szczególnie, że nowy trener nie wygląda na tuza.

 • hen-live

  0

  Nie wiem co się tam dzieje ale zmiana trenera na jakiegoś "jugola" nic dobrego nie przyniesie drużynie Lokomotiwu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX