Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Grzegorz Krychowiak najlepszy po raz piąty! Szczęsny: Nie wiedziałem, że dożyję takich czasów

Grzegorz Krychowiak piłkarzem marca! Polski pomocnik po raz piąty został wybrany najlepszym zawodnikiem miesiąca przez kibiców Lokomotiwu Moskwa. - Nie wiedziałem, że dożyję czasów, że Krychowiak będzie grał na "10" gdziekolwiek, nawet na podwórku z kolegami - naśmiewa się ze swojego przyjaciela Wojciech Szczęsny, który był gościem programu "Foot Truck".

Grzegorz Krychowiak w tym sezonie rozegrał 20 ligowych meczów, w których zdobył dziewięć bramek i zaliczył cztery asysty. Sześć występów zanotował też w Lidze Mistrzów, gdzie też strzelił jednego gola. Polak zbiera zasłużone pochwały za swoją grę w Lokomotiwie Moskwa. Także od kibiców, którzy właśnie wybrali go najlepszym piłkarzem miesiąca. Uwaga: po raz piąty w tym sezonie!

Zobacz wideo Grzegorz Krychowiak pokazał, jak piłkarze cieszyli się z awansu na Euro 2020

W związku z przerwaniem rozgrywek głosowanie na najlepszego piłkarza Lokomotiwu w marcu już się zakończyło. Kibice przyznali ten tytuł właśnie Krychowiakowi. Otrzymał prawie 70 proc. wszystkich głosów. Drugi Guilherme Marinato miał jedynie 11,6 proc. Polak szczególnie dobrze zaprezentował się w ostatnim spotkaniu z Rostowem. Lokomotiw wygrał 3:1, a Krychowiak zdobył bramkę i zaliczył asystę. Popisał się też ładnym strzałem przy pierwszym golu, ale piłka odbiła się od słupka, a następnie od pleców bramkarza Rostowa, przez co trafienie zostało zapisane jako samobójcze.

Szczęsny prześmiewczo o Krychowiaku. "Nie wiedziałem, że dożyję takich czasów"

Ale formę Krychowiaka doceniają też inni - np. jego przyjaciel Wojciech Szczęsny, choć robi to w dość specyficzny sposób. - Sportowo tego nie wytłumaczysz, że Krychowiak strzela 10 bramek w sezonie. Tak naprawdę są możliwe dwie analizy. Albo Krychowiak świetnie, albo liga rosyjska bardzo słabo. Że Krychowiak świetnie jest mało prawdopodobne, to... Nie wiedziałem, że dożyję czasów, że on będzie grał na "10" gdziekolwiek, nawet na podwórku z kolegami. Ja się cieszę. Wygłupiam się, bo to Krycha, ale ja nie mogę go pochwalić - powiedział Szczęsny w programie "Foot Truck".

Więcej o: