Kapitalny gol Konrada Wrzesińskiego! Polak zachwycił. Debiut Góralskiego [WIDEO]

W meczu 1. kolejki kazachskiej ekstraklasy Kajrat Ałmaty pokonał na własnym boisku FK Taraz (2:1). Jedną z bramek dla gospodarzy strzelił Konrad Wrzesiński, który popisał się kapitalnym strzałem zza pola karnego. W barwach Kajratu debiut zaliczył Jacek Góralski, który do Kazachstanu przeniósł się z bułgarskiego Łudogorca Razgrad.

Była 24. minuta spotkania Kajratu Ałmaty z FK Taraz. Gospodarze wykonali rzut rożny, po którym piłkę z pola karnego wybił obrońca gości. Zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że zagrał prosto pod nogi Wrzesińskiego. 26-latek błyskawicznie podjął decyzję o strzale i pięknym uderzeniem pokonał Dżurakhona Babakanowa.

Goście na gola Wrzesińskiego odpowiedzieli dość szybko. Do wyrównania już w 29. minucie doprowadził Nils Zatl. Remis utrzymywał się bardzo długo, ale w 83. minucie Abat Ajmbetow dobił strzał Artura Szuszenaczewa, dając gospodarzom zwycięstwo.

Wrzesiński występuje w Kajracie Ałmaty od stycznia 2019 roku, wówczas do kazachskiej drużyny przeniósł się z Zagłębia Sosnowiec. Dotychczas w jej barwach rozegrał 31 spotkań, w których strzelił 4 gole i zaliczył 9 asyst.