PAOK Saloniki może zostać zdegradowany z ligi! "Chcą nas zniszczyć. Ich marzenie stanie się koszmarem"

PAOK Saloniki może zostać karnie zdegradowany z greckiej ekstraklasy. Klub Karola Świderskiego twierdzi jednak, że padł ofiarą spisku, za którym stoją ludzie związani z Olympiakosem Pireus.

W lidze greckiej wybuchł skandal, bo okazało się, że PAOK Saloniki i Skoda Xanthi mają tego samego właściciela. To zgodnie z greckimi przepisami jest zabronione. Powiązany z Olympiakosem Pireus wiceminister sportu Lefteris Avgenakis zainterweniował już nawet w tej sprawie u Komisji Sportu Zawodowego. Domaga się natychmiastowej degradacji obu klubów - informuje portal sdna.gr.

Rewelacyjny 18-latek zachwyca w Legii! "Pół Europy będzie się o niego zabijać"

Zobacz wideo

Władze klubu, w którym od roku gra Karol Świderski twierdzą jednak, że cała sprawa to spisek, za którą stoją ludzie związani z Olympiakosem (m.in. właśnie Avgenakis) - główny rywal w walce o mistrzostwo. - Pan Avgenakis okazał się przedstawicielem biura prasowego Olympiakosu. Celem tej sprawy było zniszczenie historii PAOK-u. To niebezpieczne dla sportu. Oni już kilkukrotnie starali się zabić nasz klub i nigdy im się to nie udało. Wkrótce ich marzenie o zniszczeniu PAOK-u stanie się koszmarem - napisano na stronie internetowej PAOK-u, który po 21 kolejkach jest liderem tabeli. Ma o jeden punkt więcej od Olympiakosu.

Karol Świderski jest wiceliderem klasyfikacji strzelców

Świderski w tym sezonie rozegrał dla PAOK-u 24 spotkania. W lidze greckiej zdobył 10 bramek i jest wiceliderem w klasyfikacji strzelców. Prowadzi Youssef El Arabi z Olympiakosu, który ma 14 bramek.

Więcej o: