Polak strzela debiutanckiego gola w Serie A. Co za trafienie [WIDEO]

Paweł Dawidowicz strzelił debiutanckiego gola w Serie A. Reprezentant Polski trafił dla Hellasu Werona w meczu z Lecce (3:0).

Była 19. minuta. Miguel Veloso wykonywał rzut rożny. To właśnie po jego podaniu pierwszą bramkę dla Hellasu zdobył Paweł Dawidowicz. Pierwszą w tym meczu, ale także swoją debiutancką w Serie A. Do przerwy zespół Dawidowicza prowadził 2:0, bo w 34. minucie wynik podwyższył Matteo Pessina. A po przerwie - w 87. minucie - wynik meczu na 3:0 dla Chievo ustalił z rzutu karnego Giampaolo Pazzini.

Dawidowicz piłkarzem Hellasu jest od sierpnia 2018 roku. Początkowo był wypożyczony z Benfiki, ale po roku włoski klub za 2 mln euro wykupił Polaka. W minionym sezonie Hellas awansował do Serie A. Dawidowicz rozegrał wtedy 34 spotkania. W obecnych rozgrywkach wystąpił 11 razy.

Polacy radzą sobie coraz lepiej we Włoszech. Zobacz piękną asystę Arkadiusza Recy

Komentarze (5)
  • byann

0

Gdzie to pizdeło?

• ouimet

0

debiutancki gol....co za debil przepuszcza takie durnowate teksty?:)

• striker09

0

Paweł Dawidowicz urodził się 20 maja 1995 w Olsztynie, jest nominalnym środkowym obrońcą, który również mogę grać na pozycji defensywnego pomocnika. W reprezentacji Polski U-21 rozegrał 10 spotkań, zaliczył również epizod (3 minuty) w towarzyskim meczu reprezentacji Polski z Czechami (3:1) - 17 listopada 2015 r.
    Paweł Dawidowicz (wychowanek Sokoła Ostróda) w 2011 r. przeniósł się do Lechii Gdańsk, w której w 34 występach strzelił 1 gola. W 2014 roku podpisał pięcioletni kontrakt z Benfiką Lizbona (transfer za 2,5 mln euro). Przez dwa sezony występował w drugiej drużynie Benfiki (66 meczów - 3 gole), skąd został wypożyczony VfL Bochum (2 Bundesliga) - 17 meczów, bez bramki. Sezon 2017/2018 spędził na wypożyczeniu w drużynie Serie B - US Città di Palermo. Na kolejny sezon Dawidowicz został ponownie wypożyczony do Serie B (Hellas Verona), z obowiązkiem późniejszego wykupu (za ok. 2,00 mln €). W obecnym klubie zadebiutował 12 sierpnia 2018 roku w meczu Pucharu Włoch z Calcio Catania (porażka 0:2).

No i nie przesadzajmy, bramka jak bramka, dobrze uciekł obrońcy i uderzył w długi róg, na nagłówek "Co za trafienie!" nie zasługuje. Chociaż cieszę się, że strzelił, jak na obrońcę jeszcze stary nie jest, a doświadczenie z Serie A jest na wagę złota. Dobrych obrońców w kadrze nigdy dość.