Polak strzela debiutanckiego gola w Serie A. Co za trafienie [WIDEO]

Paweł Dawidowicz strzelił debiutanckiego gola w Serie A. Reprezentant Polski trafił dla Hellasu Werona w meczu z Lecce (3:0).

Była 19. minuta. Miguel Veloso wykonywał rzut rożny. To właśnie po jego podaniu pierwszą bramkę dla Hellasu zdobył Paweł Dawidowicz. Pierwszą w tym meczu, ale także swoją debiutancką w Serie A. Do przerwy zespół Dawidowicza prowadził 2:0, bo w 34. minucie wynik podwyższył Matteo Pessina. A po przerwie - w 87. minucie - wynik meczu na 3:0 dla Chievo ustalił z rzutu karnego Giampaolo Pazzini.

Dawidowicz piłkarzem Hellasu jest od sierpnia 2018 roku. Początkowo był wypożyczony z Benfiki, ale po roku włoski klub za 2 mln euro wykupił Polaka. W minionym sezonie Hellas awansował do Serie A. Dawidowicz rozegrał wtedy 34 spotkania. W obecnych rozgrywkach wystąpił 11 razy.

Polacy radzą sobie coraz lepiej we Włoszech. Zobacz piękną asystę Arkadiusza Recy