Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie! Rafał Kurzawa znalazł nowy klub. Górnik Zabrze musi obejść się smakiem

Rafał Kurzawa oficjalnie został nowym zawodnikiem Esbjerg fB. 26-latek został wypożyczony do duńskiego klubu do końca sezonu z Amiens.

Ponowne wypożyczenie 26-latka do Danii jest krokiem ku odbudowaniu jego kariery. Ligue 1 okazała się bowiem dla niego miejscem, w którym się nie odnalazł i przepadł. Klub już w poprzednim sezonie wypożyczył go do Midtjylland i to tam Kurzawa rozegrał ostatnie oficjalne spotkanie – 25 maja 2019 roku przeciwko... Esbjerg (1:2). Od tamtej pory zawodnik co najwyżej mógł pokazać się w rezerwach. Jasne było więc, że jego doradcy z agencji INNfootball muszą poszukać mu nowego miejsca do pracy.

Piłkarzem interesowało się kilka klubów z ekstraklasy – w tym Górnik Zabrze. Fakty są jednak takie, że nikt w Polsce nie mógł spełnić jego oczekiwań finansowych. Zawodnik miał również ofertę z Turcji i włoskiej Serie B. Ostatecznie zdecydowano się ponownie na duński kierunek.

Dlaczego w Polsce tak trudno zbudować mocny klub [SEKCJA PIŁKARSKA]

Rafał Kurzawa w Esbjerg fB

W niedzielę Kurzawa został zaprezentowany jako nowy zawodnik Esbjerg FB. - To utalentowany zawodnik, który wzmocni nasze możliwości w pomocy i zapewni nam większą elastyczność, a także jakość. Może grać zarówno na bokach, jak i w środku pomocy. Dzięki dobrej lewej nodze da nam nowe możliwości w grze ofensywnej. Może także występować w obronie - napisała o Kurzawie oficjalna strona internetowa Esbjerg fB.

Więcej o:
Komentarze (11)
Oficjalnie! Rafał Kurzawa znalazł nowy klub. Górnik Zabrze musi obejść się smakiem
Zaloguj się
 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 10 razy 10

  Nie chciało się baranowi uczyć francuskiego (jak kiedyś Jeleniowi) a nauczy się duńskiego?? Nie zna nawet angielskiego. Czego on chce szukać za granicą? Wygodnej klepki na ławce rezerwowych?

 • guru133

  Oceniono 2 razy 2

  No cóż, kupiec z niego dobry. Grać niezbyt potrafi, ale sprzedać te swoje mierne umiejętności potrafi jak najbardziej.

 • segregator-a5

  Oceniono 4 razy 2

  "Jasne było więc, że jego doradcy z agencji INNfootball muszą poszukać mu nowego miejsca do pracy." Przygłup z gazety nazwał to: "Rafał Kurzawa znalazł nowy klub."

 • Henryk Kwiatkowski

  Oceniono 1 raz 1

  Gdy grał w Górniku, był jakiś zagubiony, może chciał być prowadzonym za rękę?. Górnik że swoimi pieniędzmi nie miał szans, chociaż nie zarabia za dużo na zachodzie Kurzawa. Jak nie będzie więcej aktywny w nauce języka, i towarzyski, to się skończy.

 • olal.bana.gw

  0

  Zagubil sie po francusku. Biedaczek. Taka trudna jezyk ten francuski a w lozku taka latwizna. Wielu szmaciarzy, polskich przyglupow gubi sie w obcych klubach. Do tepych katolskich czerepow nie dochodzi ze tam trzeba mowic a nie belkotac jak do polskich TV. Wiecej bydla wyjedzie to mniej kretynow na polskich boiskach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX