Pierwsza bramka Sebastiana Szymańskiego w lidze rosyjskiej! Polak dał zwycięstwo swojej drużynie

W sobotnim meczu Dynama Moskwa z Rubinem Kazań (1:0) Sebastian Szymański strzelił pierwszego gola w lidze rosyjskiej. Bramka Polaka dała drużynie Kiriła Novikowa czwarte zwycięstwo w sezonie.

- Chciałbym, żeby te statystyki były lepsze, ale nie jest to takie proste. Myślę, że jak zagram następne dwa mecze bardzo dobrze, ale nie strzelę w nich gola, ani nie asystuję, to nic się nie stanie. Widzę, że robię postępy, a te bramki i asysty w końcu przyjdą - mówił nam w październiku Sebastian Szymański.

Zobacz wideo

Pierwsza z nich przyszła w sobotę, podczas wyjazdowego spotkania Dynama Moskwa z Rubinem Kazań. Konstantin Rausch podał do polskiego pomocnika, który najpierw z łatwością minął Jurija Djupina, a następnie posłał piłkę do pustej bramki.

Dla Szymańskiego to pierwszy gol w 17. meczu w tym sezonie. Pomimo tego, że w poprzednich spotkaniach Polak nie strzelał i nie asystował, i tak był uznawany za jednego z najlepszych zawodników drużyny Kiriła Novikowa. W październiku - zdaniem kibiców - był nawet najlepszy. Były legionista został wybrany przez fanów zawodnikiem ubiegłego miesiąca w Dynamie. Polak otrzymał 32 proc. wszystkich głosów.

Więcej o: