Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kamil Grosicki rozpoczął negocjacje nowego kontraktu. Kluczowa będzie jego długość

Jak podaje portal "WP Sportowe Fakty" Kamil Grosicki rozpoczął negocjacje nowego kontraktu z Hull. Mogą być trudne, bo Polakowi zależy na dwuletniej umowie i sporych zarobkach.
Zobacz wideo

Początkowo plan był taki, że negocjacje miały rozpocząć się w marcu, ale że skrzydłowemu zależało na jak szybszym wyjaśnieniu swojej przyszłości, to klub zgodził się podjąć rozmowy już teraz. - Lepiej, gdybym znał swoją przyszłość już wkrótce. Ułatwiłoby mi to wiele rzeczy, mógłbym się skoncentrować tylko na tym, co na boisku, nie myślałbym, co dalej. Nie mam już 20 lat, to dla mnie ważna sprawa - mówił portalowi "HullDailymail" kilka dni temu.   

Kamil Grosicki chce podpisać dwuletnią umowę. Klub może mieć z tym problem

Obecny kontrakt Grosickiego wygasa z końcem tego sezonu. Sportowe Fakty podają, że Grosickiemu zależy na tym, by nowa umowa obowiązywała przez dwa lata. Brytyjskie media informują, że jego zarobki (ok. 27 tys. funtów tygodniowo) są sporym obciążeniem dla klubu, bo kontrakt z nim został podpisany jeszcze, gdy Hull grało w Premier League. I chociaż Polak jest kluczowym piłkarzem, to nie wiadomo czy Hull będzie stać na podtrzymanie tej stawki. Jeśli nie, niewykluczone, że Grosicki, będący w ostatnich tygodniach w bardzo dobrej formie, będzie szukał nowego klubu.

Celem Hull City jest awans do Premier League, ale początek sezonu jest rozczarowujący. „Tygrysy” w ośmiu meczach zdobyły dziewięć punktów i zajmują czternaste miejsce w tabeli Championship. Grosicki strzelił w tym sezonie cztery gole i obok napastnika Jarroda Bowena jest najskuteczniejszym piłkarzem w zespole.