Hat-trick Świerczoka przesądził o mistrzostwie Bułgarii

Łudogorec Razgrad został mistrzem Bułgarii dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce nad Czerno More Warna 4:1. Trzy gole dla zwycięzców zdobył Jakub Świerczok!

Łudogorec został mistrzem po raz ósmy z rzędu, ale od sześciu sezonów jego przewaga nad rywalami nie była tak mała. Mistrz do ostatniej kolejki musiał walczyć o obronienie tytułu.

Mecz z Czerno More Łudogorec rozpoczął świetnie - golem Dimo Bakałowa już w 10. minucie. Gości szybko jednak wyrównali. W 23. minucie do bramki trafił Jorginho. Potem swój show rozpoczął Świerczok. Już 10 minut po golu rywali po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców. Kolejne bramki dołożył w 58. i 71. minucie meczu.

Cały mecz rozegrał w barwach Łudogorca również Jacek Góralski.

W tym sezonie Świerczok, który ma na swoim koncie trzy występy w reprezentacji Polski, zdobył 11 goli dla Łudogorca.