Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Grzegorz Krychowiak może zmienić klub. Chce go włoski gigant

Grzegorz Krychowiak może zostać zawodnikiem AS Romy. Dyrektor sportowy włoskiego klubu, Monchi, bada możliwość sprowadzenia polskiego pomocnika - informuje "Corriere dello Sport".
Zobacz wideo

Monchi doskonale zna Krychowiaka z czasów gry Polaka w Sevilli. To właśnie obecny dyrektor sportowy Romy odpowiadał za sprowadzenie pomocnika do hiszpańskiego klubu. Zdaniem włoskich mediów 50-letni działacz bada możliwość sprowadzenia zawodnika do rzymskiego zespołu.

Dziennikarze "Corriere dello Sport" twierdzą, że Monchi planuje rozpoczęcie negocjacji już w najbliższych dniach. Rozmowy do łatwych należeć jednak nie będą, bo prawa do polskiego pomocnika w całości posiada już Lokomotiw Moskwa, do którego zawodnik trafił niedawno na wypożyczenie. Umowa pomiędzy rosyjskim klubem a szefami Paris Saint-Germain zakładała bowiem, że władze najlepszej drużyny ubiegłego sezonu ligi rosyjskiej będą zobowiązane do wykupienia Krychowiaka, jeśli ten rozegra co najmniej 10 meczów.

Reprezentant Polski w barwach Lokomotiwu wystąpił do tej pory w 24 spotkaniach, w których strzelił jednego gola i zaliczył cztery asysty. Po zakończeniu obecnego sezonu władze moskiewskiego klubu zapłacą za niego 12 mln euro.