Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski nie znalazł się w rankingu najlepszych piłkarzy w historii Bayernu Monachium

Niemiecki portal sport1.de przygotował ranking 20 najlepszych piłkarzy w historii Bayernu Monachium. Wśród nich zabrakło miejsca dla Roberta Lewandowskiego. Miejsce znalazło się jednak m.in. dla Roya Makaaya.

Brak Lewandowskiego w zestawieniu bardzo dziwi. Polak jest najlepszym zagranicznym strzelcem w historii monachijskiego zespołu. W 214 meczach rozegranych w barwach Bayernu strzelił bowiem 168 goli. Dla porównania były reprezentant Holandii, Roy Makaay, którego obecność w rankingu zaskakuje najbardziej, we wszystkich występach dla Bawarczyków zdobył 103 bramki. Mistrzem Niemiec z drużyną był natomiast dwukrotnie, podczas gdy Lewandowski wygrywał Bundesligę z Bayernem już cztery razy.

Robert Lewandowski nie znalazł się w rankingu najlepszych piłkarzy w historii Bayernu MonachiumRobert Lewandowski nie znalazł się w rankingu najlepszych piłkarzy w historii Bayernu Monachium sport1.de

Niemiecki portal w zestawieniu umieścił natomiast trzech kolegów Lewandowskiego z obecnej drużyny Bayernu - Thomasa Muellera, Arjena Robbena i Francka Ribery'ego. Najlepszym piłkarzem w historii Bayernu został natomiast Franz Beckenbauer. Drugie miejsce zajął Gerd Mueller, a podium zamknął Lothar Matthaeus.

20 najlepszych piłkarzy w historii Bayernu wg Sport1:

1. Franz Beckenbauer
2. Gerd Mueller
3. Lothar Matthaeus
4. Sepp Maier
5. Oliver Kahn
6. Bastian Schweinsteiger
7. Philipp Lahm
8. Karl-Heinz Rummenigge
9. Arjen Robben
10. Paul Breitner
11. Klaus Augenthaler
12. Mehmet Scholl
13. Uli Hoeness
14. Franz Roth
15. Stefan Effenberg
16. Franck Ribery
17. Giovane Elber
18. Thomas Mueller
19. Georg Schwarzenbeck
20. Roy Makaay

Więcej o: