Goal.com opublikował listę najlepszych zawodników świata w 2018 roku. Robert Lewandowski daleko

Robert Lewandowski zajął 33. miejsce w zestawieniu najlepszych zawodników na świecie w 2018 roku, opublikowanym przez portal goal.com. Odległą pozycję polskiego napastnika uzasadniono nieudanym występem na mistrzostwach świata w Rosji.

"Mistrzostwa świata były dla niego katastrofą. Nadzieje na transfer do Realu Madryt latem przepadły głównie przez słabe występy przeciwko Królewskim w półfinale ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Mimo tego Lewandowski miał sezon, w którym zdobył 29 bramek w 30 meczach i zdobył tytuł króla strzelców Bundesligi" - piszą dziennikarze goal.com w uzasadnieniu 33. miejsca Lewandowskiego.

Jerzy Brzęczek znów będzie tworzył od zera. Musi zrobić coś, czego nie umiał Adam Nawałka

Robert Lewandowski na liście najlepszych zawodników na świecieRobert Lewandowski na liście najlepszych zawodników na świecie goal.com

Na pierwszym miejscu portal umieścił Lukę Modricia. To kolejne wyróżnienie dla chorwackiego pomocnika, który wcześniej odebrał nagrodę piłkarza roku FIFA. Wszystko to dzięki świetnej postawie na mundialu, gdzie Chorwacja zajęła drugie miejsce, przegrywając w finale z Francją. Na drugiej pozycji znalazł się Cristiano Ronaldo, a trzeci był Mohamed Salah. Leo Messi zajął dopiero piąte miejsce.

Adam Buksa: Być jak Robert Lewandowski [ROZMOWA]

Spośród napastników miejsca przed Lewandowskim zajęli jeszcze m.in. Harry Kane, Antoine Griezmann, Edinson Cavani, Mario Mandzukić i Sergio Aguero.