Bartosz Kapustka w ostatniej chwili rezygnuje z transferu do Benevento

Bartosz Kapustka nie trafi ostatecznie do Benevento, chociaż Polak przeszedł już nawet we włoskim klubie testy medyczne.

Jeszcze w nocy z czwartku na piątek włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio, współpracujący m.in. z telewizją Sky Sports, informował o planowanym wypożyczeniu Kapustki do grającego w Serie B Benevento. Wszystko wydawało się już ustalone, piłkarz przeszedł badania medyczne, ale w ostatniej chwili, według doniesień Daniele Longo z calciomercato.com, zrezygnował z podpisania kontraktu.

Powodem decyzji Polaka miała być oferta z innego klubu. Nie wiadomo na razie, kto złożył ofertę piłkarzowi Leicester. Kierunek polski można raczej wykluczyć. Michał Probierz przyznał, że Cracovia, z której pomocnik odszedł do Anglii, złożyła ofertę za Kapustkę, ale zawodnik odmówił.

Kapustka był objawieniem Euro 2016. Dobre występy na turnieju we Francji zaowocowały transferem do Leicester. W Anglii jednak sobie kompletnie nie poradził, podobnie jak w niemieckim Freiburgu, w którym grał na zasadzie wypożyczenia. Latem 2018 roku Kapustka wrócił na Wyspy, ale znowu nie dał rady się przebić do składu.

Nowy sezon w Sport.pl - La Liga. VAR, mimo przeciwności losu, debiutuje w Hiszpanii. Po drodze korupcja i zmiany w RFEF

Nowy sezon w Sport.pl. Serie A. Probierz: Piątek wszystkim przypomina Lewandowskiego

Nowy sezon w Sport.pl. Serie A. Napoli, czyli realizm zamiast marzeń

Więcej o: