Łukasz Teodorczyk wyceniony przez Anderlecht. Belgowie chcą sprzedać Polaka

Łukasz Teodorczyk najprawdopodobniej już niedługo zakończy swoją przygodę z Anderlechtem. Belgijski klub zamierza sprzedać polskiego napastnika. Szefowie zespołu spod Brukseli ustalili już kwotę, jaką potencjalny zainteresowany będzie musiał zapłacić za piłkarza.

- Teodorczyk musi odejść. Jeśli jego agent tego nie zrozumiał, to widocznie nie słuchał uważnie, albo nie rozumie mojego angielskiego. Użyję więc innego języka - mówił kilka dni temu Luca Devroe, dyrektor sportowy Anderlechtu.

Tak ostra wypowiedź dyrektora w rozmowie z "La Derniere Heure", była reakcją na ostatnie wypowiedzi Marcina Kubackiego, menadżera Teodorczyka. Agent reprezentanta Polski w kilku wywiadach stwierdził bowiem, że informacje płynące z zagranicy, mówiące o tym, że zespół spod Brukseli chce się pozbyć napastnika, są nieprawdziwe.

Jak się okazało we wspomnianych doniesieniach prawdy było jednak dużo, co potwierdził Devroe. Potwierdza to również dalsze zachowanie władz Anderlechtu, które ustaliły cenę za piłkarza, wyceniając go na 7,5 mln euro. Jest to więc sytuacja paradoksalna, bo z jednej strony klub chce się pozbyć najlepiej zarabiającego zawodnika (2 mln euro rocznie), a z drugiej ustala za niego zaporową cenę. Turecka gazeta "Yeni Akit" napisała już, że Galatasaray, które wcześniej było zainteresowane zakupem reprezentanta Polski, zrezygnowało z negocjacji.

***

>> Wojciech Szczęsny: Wciąż jestem przed Perinem

>> II liga. Sędzia uratował życie zawodnikowi [WIDEO]

>> Luka Modrić odejdzie z Realu Madryt? Inter kontaktował się w sprawie transferu

>> Real Madryt znalazł następcę Cristiano Ronaldo? Mohamed Salah może trafić do Hiszpanii

>> Zinedine Zidane następcą Jose Mourinho w Manchestrze United?

>> Robert Lewandowski jednak odejdzie z Bayernu? Chelsea chce polskiego napastnika

Więcej o: