Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jacek Góralski odejdzie z Łudogorca? Freiburg złożył ofertę

Jacek Góralski może trafić do niemieckiej Bundesligi. Reprezentant Polski otrzymał ofertę z Freiburga.

O sprawie na Twitterze poinformował dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Piotr Wołosik. Zgodnie z jego informacjami, Łudogorec Razgrad otrzymał ofertę od SC Freiburg za Jacka Góralskiego. Aktualnie trwają rozmowy dotyczące ewentualnego przejścia byłego zawodnika "Jagi" do 15. zespołu poprzedniego sezonu niemieckiej Bundesligi.

25-latek zaskoczył kibiców reprezentacji Polski, kiedy latem 2017 roku zamienił Jagiellonię Białystok, z którą dopiero co zdobył wicemistrzostwo kraju, na Łudogorec Razgrad. Sama drużyna jest bardzo mocna, gra regularnie w europejskich pucharach, ale poziom ligi jest niższy, jeżeli porównujemy z polską Lotto Ekstraklasą.

W bułgarskim zespole pokazał się jednak całkiem dobrze, regularnie pojawiał się w kadrze reprezentacji i to sprawiło, że zainteresował się nim SC Freiburg. 

Gdyby transakcja doszła do skutku, to byłby kolejnym Polakiem, który w ostatnim czasie zasilił kadrę zespołu z Fryburga. Rezerwowym bramkarzem tego klubu jest Rafał Gikiewicz, a w minionym sezonie wypożyczony z Leicester był Bartosz Kapustka.

Góralski zagrał w sezonie 2017/18 w 35 spotkaniach Łudogorca (1993 minut na boisku). Jego kontrakt z bułgarskim zespołem obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku. Portal transfermarkt.pl wycenia 25-latka na 2,5 miliona euro.