Piotr Zieliński na celowniku Liverpoolu

Zdaniem portalu "Tuttomercatoweb" Liverpool FC dalej jest zainteresowany kupnem Piotra Zielińskiego. Według dziennikarzy tego serwisu kwota 70 milionów euro nie stanowi przeszkody dla "The Reds".

To nie pierwszy raz, kiedy Liverpool interesuje się polskim pomocnikiem. Zaraz po Euro 2016 wydawało się, że lada chwila Zieliński podpisze kontrakt z klubem z Anfield. Podczas nagrania do "Turbokozaka" reprezentant Polski otrzymał nawet koszulkę Liverpoolu ze swoim nazwiskiem. Ostatecznie były zawodnik Udinese podpisał kontrakt z SSC Napoli.

Niepowodzenie przed kilkoma laty nie zniechęciło działaczy "The Reds" do obecnie blisko 24-letniego zawodnika i zdaniem "Tuttomercatoweb" władze tego angielskiego klubu dalej chcą podpisać kontrakt z Zielińskim. Co więcej, nie odstrasza ich kwota odstępnego jaka jest wpisana do umowy Polaka z Napoli. Wynosi ona 70 milionów euro.

Być może zainteresowanie ze strony Liverpoolu było przyczyną pojawienia się przed kilkoma dniami informacji, jakoby wicemistrzowie Włoch chcieli przedłużyć umowę z Zielińskim. Przypomnijmy, że kontrakt miałby obowiązywać do 2022 roku, Polak otrzymałby podwyżkę, a i w dokumencie znalazłaby się znacznie wyższa kwota odstępnego, tak aby zniechęcić potencjalnych chętnych do zakupu Zielińskiego.

W Napoli kadrowicz Adama Nawałki jest uważany za naturalnego następcę Marka Hamsika. Mimo, że w obecnym sezonie Zieliński często przegrywa walkę o miejsce w składzie z Allanem, to i tak działacze Napoli chcą koniecznie przedłużyć kontrakt z Polakiem.

W bieżącym sezonie Zieliński (licząc wszystkie rozgrywki) zagrał w 41 spotkaniach Napoli, ale tylko 14 z nich zaczął w podstawowym składzie. Zdobył 8 bramek i zaliczył 2 asysty. Portal "Transfermarkt" wycenia Polaka na 25 miliona euro. 

Więcej o: