Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nagrody FIFA. Kto głosował na Lewandowskiego?

Cristiano Ronaldo zajął pierwsze miejsce w plebiscycie FIFA The Best, a Robert Lewandowski zajął daleką 16. pozycję. Kto na niego głosował? M.in. Adam Nawałka i dziennikarze z Guam oraz wysp Turks i Caicos.

Dla napastnika reprezentacji Polski musi być to duże rozczarowanie, bo w ubiegłym roku zajął 12. pozycję. Tym razem otrzymał tylko 0,77 proc. głosów. A najlepszy był tylko według Adama Nawałki i polskiego selekcjonera Belize Ryszarda Orłowskiego. Zdaniem Nawałki kapitan reprezentacji Polski był lepszy niż Ronaldo i Gianlugi Buffon, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w jego głosowaniu.

Patriotycznego głosu nie oddał za to Michał Pol. Znany dziennikarz w trójce najlepszych nie wymienił Lewandowskiego tylko Ronaldo, Buffona i Sergio Ramosa.

Mimo wszystko Lewandowski jeszcze kilka głosów zebrał. Trzy punkty za drugie miejsce otrzymał od kapitana reprezentacji Niemiec Manuela Neuera, trenera Malty i trenera Rumunii. A jeden punkt za trzecią pozycją dostał od trenera i kapitana reprezentacji Kolumbii - Jamesa Rodrigueza i Jose Pekermana - oraz od selekcjonerów Nowej Kaledonii i Ugandy. Głos na Polaka oddali też dziennikarze z Niemiec, Guam, Irlandii i wysp Turks i Caicos.

Sam Lewandowski głosował na Neuera, Arturo Vidala i Cristiano Ronaldo.

Czytaj więcej o plebiscycie FIFA The Best. Zobacz wszystkich zwycięzców