Premier League. Fantastyczna asysta Krychowiaka dla WBA, Polak znów chwalony

Grzegorz Krychowiak popisał się piękną asystą w meczu West Bromwich Albion z Watford. Jego drużyna mimo, że do 95 minuty wygrywała , ostatecznie zremisowała mecz 2:2.
2
Bramki: Rondon (19.), Evans (21.) Kartki: Livermore, Evans, McClean - żółta Skład: Foster - Dawson, Hegazy, Evans, Gibbs - Krychowiak, Barry - Brunt, Rodriguez, Phillips (58. McClean) - Rondon (74. Robson-Kanu)
Watford
Bramki: Doucoure (38.), Richarlison (90.) Skład: Gomes - Kiko, Mariappa, Kabasele, Holebas - Doucoure, Capoue (62. Pereyra) - Carrillo (75. Gray), Cleverley, Richarlison - Deeney

Krychowiak w 18. minucie spotkania wyprowadzał piłkę z własnego pola karnego. Pobiegł z nią kilka metrów i zagrał przez pół boiska do wychodzącego na czystą pozycję Salomona Rondona. Wenezuelczyk też wykazał się sprytem i techniką. Mimo, iż był nieco z boku bramki gości zdołał w towarzystwie obrońcy oddać groźny strzał. Piłka wpadał do siatki.

Na 2:0 jeszcze w pierwszej połowie podwyższył Jonny Evans, a dla gości trafił Abdoulaye Doucoure. Gdy wydawało się, że z trzecim zwycięstwem w sezonie zostaną gospodarze, w 95 minucie sędzia podyktował rzut wolny dla Watford. Dośrodkowaną piłkę w bramce umieścił Richarlison.

Fani angielskiego zespołu na portalach społecznościowych docenili jednak występ polskiego defensywnego pomocnika. „Ktoś widział to podanie, o mój Boże!”, „bardzo inspirująca jest gra Krychowiaka”, „klasa światowa” – czytamy w niektórych postach.

Dobrą grę Polaka odnotowuje też serwis Whoscored.com, według którego był on najlepszym graczem w drużynie gospodarzy.