Premier League. Kamil Grosicki zostanie piłkarzem miesiąca w lidze angielskiej?

Zawodnik Hull City Kamil Grosicki został nominowany do nagrody piłkarza miesiąca Premier League. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że polski skrzydłowy otrzyma to prestiżowe wyróżnienie.

W internetowym głosowaniu na najlepszego zawodnika kwietnia w lidze angielskiej, które organizuje telewizja Sky Sports, Grosicki zdecydowanie prowadzi. Reprezentant Polski otrzymał aż 61 procent głosów, o 50 więcej od drugiego w klasyfikacji Roberto Firmino z Liverpoolu. W ostatnim miesiącu skrzydłowy Hull rozegrał sześć spotkań, w których zanotował cztery asysty, ale prowadzenie w wyścigu po miano piłkarza miesiąca zawdzięcza nie tylko dobrej grze, ale i mobilizacji polskich internautów.

Fani organizują się za pośrednictwem mediów społecznościowych i zachęcają wszystkich do oddawania głosów na byłego zawodnika Rennes. Zwrócili na to uwagę nawet kibice z Anglii.

W plebiscycie oddano 81 tysięcy głosów, z czego blisko 50 tysięcy na Grosickiego. Głosować można do wtorku, a w środę podane zostaną oficjalne wyniki. Wziąć udział w zabawie można TUTAJ .

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.