Łukasz Teodorczyk nominowany do nagrody dla najlepszego piłkarza ligi belgijskiej. Koledzy życzą powodzenia [WIDEO]

Napastnik Anderlechtu Łukasz Teodorczyk otrzymał nominację do przyznawanej rokrocznie nagrody dla najlepszego zawodnika ligi belgijskiej - Złotego Buta. Z tej okazji jego przyjaciele z reprezentacji Polski wzięli udział w nagraniu krótkiego materiału wideo przygotowanego przez "Het Laatste Nieuws", serwis przyznający wyróżnienie.

Choć Teodorczyk w Belgii gra dopiero od lata 2016 roku, już zdążył zostać doceniony przez tamtejszych dziennikarzy. W ciągu pół roku rozegrał dla Anderlechtu 34 spotkania, w których zdobył 25 goli i zanotował 3 asysty. Świetna gra zaowocuje prawdopodobnie definitywnym transferem do klubu z Brukseli - obecnie Teodorczyk jest jedynie wypożyczony z Dynama Kijów, ale Anderlecht ma prawo do pierwokupu piłkarza, z którego, jak już zapowiedzieli działacze Fiołków, skorzysta.

O Złotego Buta Polak rywalizować będzie z Ruude Vormerem (Club Brugge), Jose Izquierdo (Club Brugge), Sofiane Hannim (Anderlecht), Alejandro Pozuelo (KRC Genk) i Hansem Vanakenem (Club Brugge).

Napastnika w tym wyjątkowym momencie wsparli jego koledzy z kadry: Grzegorz Krychowiak, Bartosz Bereszyński, Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Cała czwórka w specjalnym wideo życzy Teodorczykowi zdobycia prestiżowej nagrody.

Złoty But przyznawany jest przez "Het Laatste Nieuws" nieprzerwanie od 1954 roku.

Więcej o: