Anderlecht chce astronomicznych pieniędzy za Łukasza Teodorczyka

Łukasz Teodorczyk jest jednym z objawień jesieni w najmocniejszych ligach europejskich. Reprezentant Polski, wypożyczony z Dynama Kijów do Anderlechtu, strzela w Belgii gola za golem. Jego wartość zdaniem dyrektora Fiołków wzrosła kilkakrotnie.

W 30 meczach rundy jesiennej Teodorczyk we wszystkich rozgrywkach zdobył dla Anderlechtu aż 24 bramki. Nic dziwnego, że Belgowie zapowiedzieli już, że skorzystają z opcji pierwokupu i latem pozyskają Polaka za 4,5 miliona euro.

Wysoka dyspozycja napastnika przyciągnęła oczywiście uwagę wielu klubów z ligi angielskiej i niemieckiej. Dyrektor Anderlechtu Herman van Holsbeeck nie ukrywa, że latem Teodorczyk może zostać od razu sprzedany do silniejszego klubu.

- Jeżeli jakaś drużyna będzie skłonna wyłożyć za niego 30 milionów euro, na pewno wtedy usiądziemy do negocjacji - cytuje działacza serwis voetbalnieuws.be.

Jeśli cena za Teodorczyka będzie rzeczywiście oscylować w graniach 30 mln, może on zostać najdroższym polskim piłkarzem. Na razie miano to dzierży Arkadiusz Milik, który z Ajaksu do Napoli został sprzedany za 32 mln euro.

Zobacz wideo

Najbardziej wartościowi piłkarze w Europie. Najwyżej Neymar, ale są też Lewandowski i Zieliński

Więcej o: