Robert Lewandowski to klasa światowa. "Bild" wyróżnił Polaka

W sobotni wieczór Robert Lewandowski rozegrał jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Napastnik Bayernu dwukrotnie pokonał bramkarza Augsburga i dorzucił do tego asystę. Dziennik "Bild" wystawił mu najwyższą możliwą ocenę.

"Bild", oceniający w skali od 1 do 6, gdzie "1" oznacza klasę światową, a "6" występ poniżej krytyki, dał Polakowi notę "1", podobnie jak Arjenowi Robbenowi. Współpraca tej dwójki stała w meczu z Augsburgiem na bardzo wysokim poziomie. Lewandowski oba trafienia zaliczył po zagraniach Robbena, a asystę, podając właśnie do Holendra. Były to pierwsze bramki Polaka po serii pięciu meczów ligowych bez gola.

Ocena '1' dla Roberta Lewandowskiego za występ przeciwko AugsburgowiOcena "1" dla Roberta Lewandowskiego za występ przeciwko Augsburgowi bild.de

Gra duetu Lewandowski-Robben zachwyciła wszystkich bez wyjątku. Niemieckie media piszą o narodzinach "Robbandowskiego" i zwiastują nową erę w relacjach obu zawodników. Do tej pory obaj zarzucali sobie publicznie egoizm pod bramką i brak podań do lepiej ustawionych partnerów.

Po zwycięstwie nad Augsburgiem Bayern pozostaje liderem Bundesligi. Bawarczycy mają na koncie 23 punkty, o dwa więcej niż drugi RB Lipsk.

Robert Lewandowski o nowym kontrakcie: Jestem w 8. miesiącu ciąży

Niemieckie media zachwycone Lewandowskim i Robbenem: Perfekcyjny "Robbandowski"

Prezes Bayernu: Lewandowski i Robben pójdą na randkę

Zobacz wideo

Piłkarze, którzy nienawidzili się jak najgorsi wrogowie, a musieli grać w jednym zespole

Więcej o: