Piękna asysta Bartosza Kapustki w Leicester[WIDEO]

Bartosz Kapustka nie przebił się jeszcze do pierwszej drużyny Leicester, ale występuje w drużynie młodzieżowej mistrzów Anglii. W ostatnim meczu U-23 z Tottenhamem popisał się piękna asystą.

Młodzieżowa drużyna Leicester pokonała Tottenham 2:0. Kapustka zaliczył asystę w 74. minucie przy golu Graya na 1:0. Reprezentant Polski dostał piłkę jeszcze na swojej połowie w środkowej części boiska, minął jednego rywala i zagrał świetną prostopadłą piłkę w kierunku strzelca bramki (na poniższym filmiku od 2:30).

Trener Leicester Ranieri o Kapustce

- Kapustka nie zagra w najbliższym czasie w pierwszej drużynie. Ale teraz coraz ciężej przychodzi mi powiedzieć mu, żeby grał w młodzieżowej drużynie, bo przyglądam się mu na treningach i jest coraz lepszy - powiedział powiedział przed weekendem Claudio Ranieri, trener Leicester.

Kapustka czeka na debiut w Leicester. Mistrzowie Anglii latem wykupili go z Cracovii za 7,5 mln funtów (taką kwotę podaje "Daily Mail"). 19-latek tylko dwukrotnie znalazł się w kadrze na mecze w Premier League, regularnie występuje w zespole do lat 23.

Claudio Ranieri nie spieszy się z wpuszczaniem Polaka na boisko, bo jak sam tłumaczy, Kapustka potrzebuje nieco czasu, by zaadaptować się do brytyjskiej piłki. Podobnie Włoch odnosi się do Ahmeda Musy, który także latem wzmocnił Leicester.

- Oni są podobni. Szybcy i silni, ale potrzebują czasu, by zrozumieć Premier League - mówił Ranieri przed sobotnim meczem z Crystal Palace.

- Każdy mecz w Premier League jest bardzo wymagający, liga jest bardzo wymagająca, a ja chcę, żeby oni odważnie walczyli o piłkę. Sekret tkwi w zrozumieniu tempa gry. Myślę, że czeka ich dobra przyszłość - dodał włoski szkoleniowiec.

Zapytany wprost, czy Kapustka wkrótce zagra, powiedział. - Nie. Ale teraz coraz ciężej przychodzi mi powiedzieć mu, że żeby grał w młodzieżowej drużynie, bo przyglądam się mu na treningach i jest coraz lepszy.

- Jeśli trener nie bierze cię do drużyny, ty musisz walczyć jeszcze mocniej. Jeśli odpuścisz, ułatwisz mi pracę. Bo jak nie trenujesz jak należy, to nie mogę na ciebie stawiać - dodał. To jakieś żarty? Ich nie ma na liście nominowanych do Złotej Piłki

Zobacz wideo
Więcej o: