Łukasz Teodorczyk zostanie wykupiony przez Anderlecht. Belgowie zapłacą 5 milionów euro

Imponujący początek Łukasza Teodorczyka w Anderlechcie Bruksela zaowocuje prawdopodobnie transferem definitywnym do belgijskiego zespołu. - Mamy zielone światło na jego wykup - zapowiedział dyrektor sportowy klubu.

Reprezentant Polski jest póki co jedynie wypożyczony do Anderlechtu z Dynama Kijów, aczkolwiek belgijski klub posiada prawo do pierwokupu piłkarza za kwotę pięciu milionów euro. Herman Van Holsbeeck, pełniący funkcję dyrektora sportowego brukselczyków, potwierdził na konferencji prasowej przed meczem Ligi Europy z Mainz, że Belgowie zdecydują się prawdopodobnie na transfer definitywny "Teo".

- Dostaliśmy zielone światło. Napastnik, który nie tylko strzela bramki, ale i angażuje się w grę defensywną, to dziś rzadkość. Wiemy, że inne kluby też interesują się Teodorczykiem, ale to my mamy pierwszeństwo - zapowiedział Van Holsbeeck.

Były napastnik Polonii Warszawa i Lecha Poznań w czternastu meczach w barwach Anderlechtu strzelił już dziewięć goli. Na zdobycie kolejnych będzie miał okazję w czwartek, w meczu 3. kolejki fazy grupowej LE przeciwko Mainz. Początek tego spotkania o godz. 21.05.

Zobacz wideo

Jacek Magiera cieszy się z małych rzeczy, ale NAJLEPSZY jest Radović [MEMY PO REALU]

Więcej o: