Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ligue 1. Kamil Glik podbija Monaco!

Kamil Glik, zaliczył bardzo dobry start w nowej drużynie. Francuska prasa jest zgodna, że to właśnie taki zawodnik był potrzebny w drużynie z Księstwa do stabilizacji wyników.

Piłkarz reprezentacji Polski, przeszedł do AS Monaco z Torino za 11 milionów euro i wydaje się że ta inwestycja szybko się spłaca. Zawodnik od samego początku doskonale odnalazł się w nowej drużynie i szybko stał się jednym z najważniejszych elementów w układance trenera Leonardo Jardima.

W sobotnim "L'Equipe" widzimy jak bardzo Glik zachwycił swoją grą francuskich kibiców. Dziennikarze piszą o jego żelaznej konsekwencji w obronie oraz o perfekcyjnym kontynuowaniu tradycji dobrych występów z boisk Serie A. Dziennikarze dodają, że na naszych oczach maluje się obraz nowego, polskiego szefa obrony Monaco, a decyzja o zmianie drużyny była trafiona w dziesiątkę.

Głos zabrał również były dyrektor sportowy, Walter Sabatini który sprowadził Glika do Palermo w 2010 roku. W rozmowie z Yoann Riou wyznał: "Jestem bardzo dumny z kariery jaką zrobił . Zasługuje na wszystko co z nim dzieje . Jest człowiekiem wyjątkowym oraz niezwykłym, bo jest uczciwy, poważny i pokorny. Ma wszystkie cechy mężczyzny wysokiej klasy. Palermo popełniło wielki błąd sprzedając go, bo nie rozpoznali w nim talentu światowej klasy".

W sobotę drużyna Glika zmierzy się z Rennes, w której występuje inny Polak, Kamil Grosicki. Na relację zapraszamy o godzinie 17:00.

Zobacz wideo

Te kluby zyskały najwięcej kibiców. Legenda na pierwszym miejscu, polski klub w czołówce! [RANKING]

Więcej o: