Serie A. Włoskie media znów chwalą Zielińskiego. "Jedna z rewelacji sezonu"

Piotr Zieliński zebrał bardzo dobre oceny we włoskich mediach za występ w spotkaniu 32. kolejki Serie A z Fiorentiną. Według włoskiego oddziału Eurosportu został zawodnikiem meczu.

"Symbol Empoli rozpoczął akcję na 1:0 dalekim podaniem za plecy Facundo Roncaglii i ustalił mecz strzałem o chirurgicznej precyzji. Jedyny minus? Naiwna żółta kartka z nadmiaru radości, która będzie go kosztowała pauzowanie w kolejnym meczu" - napisał Paolo Pegoraro z Eurosportu, oceniając Polaka na 7,5 w 10-stopniowej skali.

Według Pierpaola Matronego z "Calcio Mercato" Zieliński zasłużył na siódemkę. Wyższą notę (7,5) otrzymał od niego tylko Manuel Pucciarelli. "W obu połowach pokazywał, że może być jeszcze groźniejszy. Tuż przed końcem meczu precyzyjnym strzałem go zakończył" - napisał o Polaku.

Zielińskiego chwalił też Luca Calamai z "La Gazetta dello Sport". "Ciprian Tatarusanu odbił piłkę na środek, obrona Fiorentiny pozostała nieruchoma, podczas gdy młody Zieliński, jedna z rewelacji sezonu uderzył na 2:0. To był nokaut, Fiorentina na kolanach" - napisał w relacji z meczu.

Primaaprilisowy quiz! Odróżnisz prawdę od fałszu? [ROZWIĄŻ]

Czy Piotr Zieliński poradziłby sobie w Liverpoolu?
Więcej o: