Bundesliga. Niskie noty Lewandowskiego

Napastnik Bayernu Monachium został surowo oceniony za swój występ w meczu z Bayerem Leverkusen (0:0). Polak zebrał najniższe noty w swoim zespole.

Spotkanie zapowiadane jako hit 20. kolejki rozczarowało. Drużyny, które w poprzednich 19 kolejkach strzeliły w sumie aż 79 goli, tym razem nie zdobyły choćby jednej bramki. Bayernowi nie pomógł Robert Lewandowski, który miał szansę przeskoczyć w klasyfikacji najlepszych strzelców najskuteczniejszego Pierre'a Emericka Aubameyanga. Podobnie jednak jak cały zespół z Monachium zawiódł. Najlepszą okazję zmarnował w 83. minucie, kiedy sprytnie uderzył z 13. metra, ale minimalnie spudłował.

Serwis Goal.com przydzielił Lewandowskiemu notę 3 w pięciostopniowej skali. "Miał kilka niezłych zagrań, pressingiem zmuszając obronę rywala do sporego wysiłku. Z drugiej strony, strzałem z bliskiej odległości, zmarnował szansę na zwycięskiego gola" - podsumowali jego występ dziennikarze. Lepszą notę otrzymało pięciu piłkarzy Bayernu.

Z kolei serwis "Bayern Central" ocenił występ Lewandowskiego jako "średni". "Od początku był mocno zaangażowany w mecz. Mimo to obrońcy Bayeru skutecznie ograniczali jego i pozostałych ofensywnych graczy z Monachium. To nie była wina Lewandowskiego, ale napastnik nie zagra dobrego meczu, jeśli będzie osamotniony" - czytamy.

Dziennik "Bild" przyznał Polakowi notę 4 (w skali 1-6, im mniej, tym lepiej), podobnie zresztą, jak całej ofensywie Bayernu. Lepiej oceniono obronę mistrzów Niemiec - na czele z Manuelem Neuerem. Najgorzej polskiego napastnika ocenił statystyczny serwis WhoScored.com. "Lewy" dostał notę 6,1 (w 10-stopniowej skali) - najniższą w zespole. Polak oddał dwa strzały, podawał z 65% skutecznością i aż pięciokrotnie tracił piłkę.

Robert Lewandowski miał grać już w wielu klubach. Pamiętasz jakich? [QUIZ]

Czy Robert Lewandowski zostanie w tym sezonie królem strzelców?
Więcej o:
Copyright © Agora SA