Premier League. Prasa: Arsenal ukarze Szczęsnego grzywną za palenie pod prysznicem

Wojciech Szczęsny będzie musiał zapłacić 20 000 funtów grzywny. Taką karę ma nałożyć na polskiego bramkarza klub po tym, jak zawodnikowi puściły nerwy w szatni po meczu z Southampton. Media donoszą też, że Polak został w szatni przyłapany na paleniu papierosa.

Szczęsny popełnił w czwartek dwa błędy w przegranym 0:2 meczu ligowym. Potem, według relacji brytyjskich mediów, wybuchł w szatni pod adresem Arsene'a Wengera. Miał krzyczeć ironicznie do francuskiego szkoleniowca: "Ty jesteś bardziej zaangażowany ode mnie?". Tak przynajmniej media relacjonowały zajście na początku. John Jensen, były piłkarz Arsenalu, obecnie pracujący dla jednej z duńskich telewizji, miał powiedzieć podczas relacji z niedzielnego meczu Pucharu Anglii, że klub ukarał Szczęsnego za jego zachowanie grzywną.

Wtorkowe gazety w Anglii rozwijają temat sprawy Szczęsnego. Pojawia się konkretna kwota, 20 000 funtów grzywny, choć klub wciąż oficjalnie nie potwierdził tej informacji. Dodatkowo "Daily Telegraph" donosi, że Szczęsny został przyłapany w szatni na paleniu papierosa pod prysznicem. Piszący o sprawie Jeremy Wilson dodaje jednak, że nie uzyskał potwierdzenia tej informacji od klubu ani zawodnika.

Na internetowej stronie "Daily Mirror" pojawiła się ankieta, kto powinien być pierwszym bramkarzem Arsenalu. 72 procent głosów otrzymał David Ospina, Szczęsny zaledwie 28.

Zobacz wideo
Więcej o: