Paweł Olkowski i Arkadiusz Milik w jedenastce tygodnia "La Gazzetta dello Sport"

Dobre występy Polaków w minionym tygodniu nie uszły uwadze zagranicznej prasy. W jedenastce tygodnia włoskiej "La Gazzetta dello Sport" znaleźli się dwaj Polacy - Paweł Olkowski oraz Arkadiusz Milik.

Olkowski strzelił dwie bramki dla 1. FC Koeln oraz zaliczył asystę w wygranym 4-3 meczu z Hoffenheim. - Były to jego pierwsze dwa trafienia w Bundeslidze. Miał też udział we wszystkich czterech bramkach dla Koeln, co nie udało się jeszcze nikomu w tym sezonie Bundesligi - napisał o jego występie niemiecki dziennik "Bild" i dał mu najwyższą możliwą notę, czyli 1. Dziennikarze "GdS" dali mu 8, co jest bardzo wysoką notą jak na ich standardy. 10 zarezerwowane jest jedynie dla genialnych występów i przyznają je bardzo rzadko. Dość powiedzieć, że w całej jedenastce tylko Thomas Müller dostał dziewiątkę.

Jego partnerem w trzyosobowej linii ataku jest Arkadiusz Milik oceniony na 7,5. Polak strzelił dwa gole dla Ajaksu w wygranym 4-2 meczu z Cambuur. Co ciekawe, Milik nie znalazł się nawet w jedenastce kolejki holenderskiego "De Telegraaf".

Wielkie batalie o powrót do sportu. Co łączy tych zawodników?

Więcej o: