Puchar Holandii. Sześć goli Arkadiusza Milika!

Arkadiusz Milik strzelił sześć goli w meczu 1/32 finału Pucharu Holandii z Watergraafsmeer. Ajax wygrał z czwartoligowcem 9:0.

Lubisz aplikację Sport.pl LIVE? Oddaj na nas głos!

Milik zagrał cały mecz. Do siatki trafiał w 22., 26., 62., 82., 87. i 88. minucie. Ponadto napastnik zaliczył dwie asysty.

Ostatnim piłkarzem, który strzelił sześć bramek w Pucharze Holandii był obecny napastnik Barcelony, a kiedyś Ajaksu Luis Suarez.

Trzeba jednak przyznać, że bramkarz Watergraafsmeer nie był chyba tego dnia w najwyższej formie.

Trener Ajaksu Frank de Boer rzadko wystawia Polaka w pierwszym składzie swojej drużyny. W lidze od pierwszej minuty zagrał tylko dwa spotkania. W drugim z nich - wygranym 2:1 z Heraclesem - strzelił dwie bramki i "De Telegraaf" wybrał go na piłkarza kolejki. Pomimo tego osiągnięcia szkoleniowiec nie był zadowolony z jego gry - w meczu Ligi Mistrzów z PSG (1:1) Polak zagrał tylko 8 minut, a w ostatnim starciu ligowym z Feyenoordem w ogóle nie wyszedł na boisko.

- Świetnie, że strzelił dwa gole, ale wciąż musi się wiele uczyć. Niejednokrotnie podejmował złe decyzje, czasem za szybko odgrywał piłkę, zamiast ją przytrzymać. Ma jeszcze wiele do poprawienia - powiedział de Boer.

- Stać mnie na więcej. Nie jestem zadowolony ze swojej gry. Czeka mnie wiele pracy - przyznał wówczas sam Milik.

Czy Milik zrobi karierę porównywalną do Roberta Lewandowskiego?