Liga holenderska. Milik graczem meczu

W swoim pierwszym występie w podstawowym składzie Arkadiusz Milik zdobył obie bramki, zapewnił Ajaksowi zwycięstwo i został wybrany graczem meczu

"Milik zapewnia minimalne zwycięstwo podwójnym trafieniem za trzy punkty" - tytułuje swoją relację z meczu krytykujący wcześniej wypożyczenie gracza Bayeru Leverkusen "Voetbalzone", dla którego reprezentant Polski jest niezaprzeczalnie najlepszym piłkarzem sobotniego spotkania Ajaksu z Heraklesem (2:1).

Napastnik, który pierwszego gola strzelił już w drugiej minucie, dostał notę 8,7 - zdecydowanie lepszą od wszystkich kolegów, których oceny wahały się średnio między 6 a 7.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że zdobyłem dwa gole. Moje pierwsze dwa gola dla Ajaksu - powiedział po meczu dla klubowej strony internetowej, która też bezapelacyjnie nazywa go piłkarzem meczu.

- Zaliczyłem dobry występ, muszę to kontynuować - dodaje. - To strasznie miłe, że 55 tys. ludzi ogląda twoje bramki. Jestem bardzo szczęśliwy, to był dla mnie wspaniały dzień. Chcę się rozwijać, grać lepiej i pozostać w składzie - mówi Milik, który zastąpił w wyjściowej jedenastce słabo spisującego się Islandczyka Kolbeina Sigborssona.

Widać, że treningi z Dennisem Bergkampem przyniosły efekty.

W środę Ajax zagra w Lidze Mistrzów z PSG. Trener Frank de Boer zapowiedział, że w podstawowym składzie wystąpi ponownie Sigborsson.

Przyśpiewki angielskich kibiców. Skąd się wzięły...? [ORYGINAŁY]

Czy Milik zostanie podstawowym graczem Ajaksu?
Więcej o: