Bundesliga. Bayern Monachium zainteresowany... Arturem Borucem

Według dziennika "The Telegraph", Artur Boruc jest jednym z zawodników jakim przygląda się Bayern Monachium. Mistrz Niemiec szuka bramkarza, który byłby zastępcą dla Manuela Neuera.

Działacze Bayernu mieli już "dyskretnie zbadać", czy Polak byłby zainteresowany przeprowadzką na Allianz Arenę. Oprócz Boruca Bawarczycy mają przyglądać się kilku innym bramkarzom, a "Telegraph" pisze w swojej informacji, że transfer Polaka jest "mało prawdopodobny".

Bayern łączono już z możliwym pozyskaniem kontuzjowanego obecnie Victora Valdesa czy niechcianego w Liverpoolu Pepe Reiny, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Napoli. Jednak nawet tak uznani zawodnicy nie mieliby szans wygryźć Neuera z bramki z Bayernu, przez co poszukiwania są znacznie utrudnione.

Kontrakt Boruca z Southampton kończy się za rok, ale Polak może stracić miejsce w pierwszym składzie już teraz. "Święci" negocjują z Celtikiem w sprawie sprowadzenia Frasera Forstera, trzeciego bramkarza reprezentacji Anglii. Pozyskanie go najprawdopodobniej oznaczałoby zesłanie Polaka na ławkę rezerwowych.

Transfer Forstera może przyspieszyć... Legia Warszawa. Celtic nie chce sprzedawać swojego bramkarza, podczas gdy walczy o awans do Ligi Mistrzów. Ale porażka w pierwszym meczu z Legią Warszawa (1-4) sprawia, że Szkoci są bliscy odpadnięcia już w trzeciej rundzie eliminacji, co znacznie zwiększyłoby prawdopodobieństwo odejścia Forstera.

Co ciekawe, Bayern Monachium miał interesować się Borucem już kilka lat temu, gdy ten grał jeszcze w Celtiku.

Sprawdź, którym piłkarzem ekstraklasy jesteś [PSYCHOTEST]

Więcej o: